Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

Oto jak padł mi diabeł (przestroga)

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Xetto

Xetto
  • Terrarysta
  • Z nami od: 675 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 20 styczeń 2018 - 18:41

Przychodzę, patrzę, diaboł leży na podłożu, kołami do góry. Dorodna, duża samica. Szukam przyczyny, patrzę, a obok leży proso. Skąd? Najwidoczniej moja papuga jadła, siedząc nad pojemnikiem ze straszykami i proso wpadło przez siatkę wentylacyjną. Jak rozumiem, straszyk się nim przytruł. Taka przestroga, że przez zbyt duże otwory wentylacyjne, do pojemnika/terrarium mogą dostać się elementy niepożądane, zwłaszcza jak ma się inne zwierzęta.

Podobne tematy: Oto jak padł mi diabeł (przestroga)     x

#2 MikeB W hodowli

MikeB

Człowiek encyklopedia

• Pomocny
  • Z nami od: 2680 dni
  • Canada

Napisany 20 styczeń 2018 - 19:20

Szukam przyczyny, patrzę, a obok leży proso.

Chyba zbyt pochopnie wyciagsz wnioski z faktow, ktore nie wydaja sie miec wiele ze soba wspolnego I podajesz je jako przyczyne smierci swoich zwierzat jednoczesnie podajac to jako przestroge. Mieszasz ludziom w glowie szerzac mylna przyczyne opisanego skutku. 

Rownie dobrze ja moglbym ostrzegac, zeby zawsze uwazac w piatek, bo ostatni stracilem kilka zwierzat wlasnie w ten dzien. Piatek zabija gady ludzie -.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 dune

dune
  • Terrarysta
  • Z nami od: 814 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 20 styczeń 2018 - 20:30

Bo proso trujące jest ?
To w ogóle brzmi trochę śmiesznie

Może po prostu była już stara
To taki wyjątkowy owad bo samce żyją znacząco dłużej od samic

Edytowany przez dune, 21 styczeń 2018 - 09:17.

#4 Xetto

Xetto
  • Terrarysta
  • Z nami od: 675 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 21 styczeń 2018 - 12:52

Gdziekolwiek nie spojrzę, tam ostrzeżenie, że diabelskim niemożna podawać pokarmu innego niż ligustr, bez, forsycja, babka, oliwka i rośliny spokrewnione, bo są dla nich niezdrowe i niema co szukać w urozmaicaniu diety. Więc co mam myśleć znajdując proso u diabła?

"Jeśli chcemy eksperymentować z pokarmem pamiętajmy aby wybierać rośliny z tej samej rodziny – w tym wypadku rośliny z rodziny oliwkowatych".

Diabły mają się dobrze, duże, dorodne samice (i jeden samiec), składają jaja, wszystko jest.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 dune

dune
  • Terrarysta
  • Z nami od: 814 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 21 styczeń 2018 - 14:52

Ja nie sądzę żeby ona coś zjadła "innego" skoro ma dostęp do swojego ulubionego pokarmu

Wiek którego dozywają dorosłe owady jest triche orientacyjny
Moje dwa samce żyły 11 mies
Samice koło 6
Ośmiu żadna nie dożyla
Weź jeszcze pod uwagę wady genetyczne

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).