Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

Zdjęcie
- - - - -

Obywatleski projekt ustawy o ochronie zwierzat

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
23 odpowiedzi na ten temat

#11 Nikt OFFLINE  

Nikt

Stary wyjadacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 3037 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Leszno

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:29

To w końcu przeszło czy nie, w jakiej formie...

Mam pytanie dotyczące tego podpunktu:

4) posiadanie lub prowadzenie obrotu wężami jadowitymi lub wymagającymi karmienia żywymi ssakami lub ptakami,z
wyłączeniem ogrodów zoologicznych;

Jak ten zapis ma się do niedawnego rozporządzenia o zwierzętach niebezpiecznych?

#12 Bartek_Gorzkowski OFFLINE  

Bartek_Gorzkowski

Stary wyjadacz

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 3894 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 15 styczeń 2012 - 23:31

[quote]To w końcu przeszło czy nie, w jakiej formie...
[/quote]
To, o czym mowa w temacie, nie weszło. Dwunastego stycznia br. odbyło się pierwsze czytanie tego obywatelskiego projektu ustawy o ochronie zwierząt.

#13 Paulinausa OFFLINE  

Paulinausa

Doglądacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 855 dni
  • Polska

Napisany 15 styczeń 2012 - 23:35

Moim zdaniem nie ma szans, żeby ten projekt przeszedł bez poprawek, za dużo w nim niejednoznaczności.

Z drugiej strony- posłom może nie chcieć się nad tym myśleć, mają przecież "ważniejsze" ustawy do przeanalizowania. Tak więc cała nadzieja w komisjach sejmowych- oby pracowały w nich mądrzy ludzie...

#14 Bartek_Gorzkowski OFFLINE  

Bartek_Gorzkowski

Stary wyjadacz

• Moderator.nieaktywny

Napisany 16 styczeń 2012 - 00:00

[quote]Moim zdaniem nie ma szans, żeby ten projekt przeszedł bez poprawek, za dużo w nim niejednoznaczności.
[/quote]
Oczywiście. Śledziłem czwartkowe prace Sejmu i (raczej) jestem o to spokojny.

Jeśli ktoś ciekaw pierwszego czytania i dyskusji to zapraszam tu: [url]http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=8D95277BC5697725C1257984002AD63F[/url] - od godziny 15:58 do 17:55. Warto:)

#15 RobertM OFFLINE  

RobertM

Stary wyjadacz

• Moderator
  • Z nami od: 2430 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 16 styczeń 2012 - 05:36

Trzeba rozróżnić to co jest obecnie czyli znowelizowaną ustawę o ochronie zwierząt z nowymi przepisami obowiązującymi od 1 stycznia 2012 i kolejnym projektem, właśnie rozpatrywanym w parlamencie.

[b]Tutaj odnoszę się do tego, co już obowiązuje [/b], gdyż histeryczne posty pojawiają się w wielu miejscach, a to wydaje się jedyne właściwe do tej kwestii.

Opierając się na tym co jest od jakiegoś czasu pisane w kilku wątkach na forum, wnioskuję,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#16 Cordat OFFLINE  

Cordat

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 1421 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 16 styczeń 2012 - 08:33

Brawo RobertM !!!!!
Właśnie to próbowałem napisać wczoraj wieczorem (ale dopiero dziś doczytam te pierdoły do końca bo mnie żona przegoniła z przed kompa) tylko chyba w innym poście. Drażnią mnie ludzie co sami na siebie kręcą bat i wypisują w necie nie odpowiednią interpretację ustawy.
Tak jak piszesz nie ma co panikować, ja mam parkę węży i harem agam, nie będę z tego powodu zakładał żadnej działalności, bo nie jest to.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#17 Bartek_Gorzkowski OFFLINE  

Bartek_Gorzkowski

Stary wyjadacz

• Moderator.nieaktywny

Napisany 16 styczeń 2012 - 09:44

[quote] Poza tym moje gady to nie zwierzątka domowe. [/quote]
No, to jest kwestia interpretacji. Ja, na dzień dzisiejszy, nie mam pewności czy gady można wyłączyć z ustawowej definicji "zwierząt domowych".

Odbiegamy jednak od tematu. Założycielowi tego wątku chodzi o obywatelski projekt ustawy, a nie o obecnie obowiązującą znowelizowaną ustawę.

#18 wonski OFFLINE  

wonski

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 3044 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 16 styczeń 2012 - 09:53

dokładnie tak ... tematy takie nie są zakładane jedynie przez "bezmyślnie stukających w klawiaturę" , lecz nawet po przeczytaniu nasuwają się wątpliwości, które warto przedyskutować na forum, jak np. interpretacja "zwierzęcia domowego".

Nas, terrarystów bardzo interesuje interpretacja tego pojęcia ponieważ terrarystyka to również karma dla węży w postaci gryzoni, które w tym przypadku zaliczają się do grona "towarzyszy" człowieka w tym rozumieniu, czy tez nie ?

Dyskutujmy, a nie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#19 mordd OFFLINE  

mordd

Stary wyjadacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 3845 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 16 styczeń 2012 - 10:03

To oczywiscie kwestia intertpretacji i chyba trzeba poczekać na jakąś oficjalną. Dla mnie gryzonie to nie sa zwięrzeta "tradycyjnie przebywające wraz z człowiekiem w jego domu", chyba, że jako szkodniki a i to z wyłaczeniem np mastomys. Gady sa zupełnie nie tradycyjne... Tradycyjnie są psy i koty i nic więcej. Ale nie ma co gdybać, trzeba poczekać bez panikowania. Gdyby brać to dosłownie to pójdziesz siedzieć za rozmnażanie i "sprzedawabnie" wszy łonowych bo te juz.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#20 bst OFFLINE  

bst

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 1796 dni
  • Polska / Śląskie / Mikołów

Napisany 16 styczeń 2012 - 10:34

miałem w piątek (13go stycznia 2012r.) kontrolę z PIWu z Tychów bo tam podlegam (sklep i hodowla)

pytałem odnośnie nowelizacji i PIW Tychy nie wyda zgody na giełdę ponieważ ZWIERZĘTA DOMOWE to również gady.

czekają na interpretację z głównego - na dzień dzisiejszy nie można u nas...

po za tym już słyszałem o interpewtacji "zwierzęta kręgowe" -> co kraj to obyczaj....

.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów czyta ten temat

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2014 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).