Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Mosin

Użytkownik od 15 gru 2017
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny lip 15 2024 16:44

Moje tematy

Nagrzewające się kafelki w terrarium

16 kwietnia 2021 - 13:37

Cześć,

 

parę dni temu ukończyłem budowę terrarium z osb dla zbożaka. Jako ogrzewanie użyłem kabla grzewczego. Na samym dnie znajduję się ekran zagrzejnikowy, na którym tym leży kabel, który jest przykryty kafelkami. Temperaturę mierzę na podłożu, lecz zauważyłem, że jeśli chce uzyskać odpowiednią temperaturę w tym miejscu to kafelek  nagrzewa się do takiego stopnia, że może poparzyć węża. Zrobiłem więc niewielką podstawkę, tak aby kafelek nie dotykał bezpośrednio kabla, jakieś 2cm od kabla, mimo tego kafelek w dalszym stopniu nagrzewa się zdecydowanie za mocno. Jeśli ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem, prosiłbym o udzielenie rady. Może dobrym pomysłem będzie wyłożenie styropianu pod kafelek? Zwierzak oczywiście jeszcze tam nie mieszka.
 


Anolis kubański - terrarium

09 marca 2021 - 15:19

Cześć, planuje zakup anolisa kubańskiego. Mam do dyspozycji terrarium 60x60x120. Co do wysokości nie mam obaw, lecz zastanawiam się czy nie będzie mu za ciasno pod względem szerokości. Będzie mu komfortowo czy jednak zdecydować się na szersze terrarium?
Pozdrawiam© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.