Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Creative_Man

Member Since 20 Oct 2021
Currently Not online
Last Active Apr 05 2023 16:28

Topics I've Started

autotomia u felsum czy występuje

03 April 2023 - 16:57

Cześć, zauważyłem na niektórych filmach jak hodowcy nie boją się otwierać przednich szyb gdy geckon sobie na niej siedzi. Moja Felsuma w godzinach porannych i po południowych zamiast siedzieć gdzieś w głębi bambusów lub leżeć na kwiatach woli przebywać na przednich szybach. Szczerze mówiąc utrudnia mi to funkcjonowanie, ostatnio zasadziłem rośliny i zmieniam co jakiś czas lampki np nocną, i tą dla roślin LED.
Gdy w nocy uda mi się wyczaić moment to zmieniam na lampkę grzewczą nocną i dziś już nie mogę jej wyjąć bo mam ciągle obawę o to, że geckon mi najzwyczajniej zwieje. Przez to nie zawsze mogę mu włączyć strefę cieplną. Wiem, że niektóre gady posiadają autotomie przypadek gdy geckon odrzuca ogon w przypadku zagrożenia. Czy mogę go szturchać, dotąd robiłem to pęsetą i nie miałem problemu z przekładaniem ale gdy jest na wybiegu i nic nie mogę poradzić bo sobie oczywiście siedzi xD to nie wiem co mam zrobić. Nie powinienem się tym przejmować albo na chama i robić to co mi się podoba  czy jednak są jakieś sposoby.


Rośliny do terrarium tropikalnego dla Felsum (Kupię)

22 March 2023 - 17:26

Cześć, macie jakieś polecane firmy / osoby prywatne chodujące rośliny konkretnie tropikalne. Zależy mi na dostaniu roślin takich jak wszelkie odmiany Bromelii, Skrzydłokwiat, Kalatea, Maranta, Monstery.
Z góry wielkie dzięki za wszelką waszą pomoc.


Felsumy rozmnażanie

20 March 2023 - 16:30

Cześć przychodzę z dość nietypowym pytaniem mianowicie. Posiadam rocznego samca Felsumy madagascariensis i myślałem nad tym aby przyprowadzić mu 2 koleżanki. Czy nie był by to problem gdybym przyprowadził 2 sztuki Felsumy Grandis i czy coś by z tego było. Krzyżówka odmian ciekawie to brzmi, ale to tylko moje przemyślenia. Przede wszystkim zależy mi na zdrowiu zwierząt aby żadne nie ucierpiało. Jeśli to jednak zły pomysł to proszę o dokładną odpowiedź doświadczonego. Dzięki


Kaszel u Felsumy Madagaskarskiej

23 December 2022 - 20:42

W ostatnim czasie mój gekon odmawia często posiłku z pęsety, zainwestowałem w karmnik i zostawiam mu jedzenie w wiszącej miseczce. Jedzenie znika lecz nie zawsze, jego dieta opiera się głównie na mącznikach lecz staram się zróżnicować dietę o papki i świerszcze razem z suplementacją. Woreczki wapniowe w dobrej formie więc nie wskazuje to na problem z żywieniem. Podczas gdy w ostatnich nocnych porach 19-20 wyłączam wszelkie oświetlenie, gekon po jakimś czasie kaszle jakby chciał coś wykrztusić. Aktywność gekona nie spada zachowanie jak u Felsum. Zastanawiam się czy nie połknął torfu ze względy, że robię 2 strefy mokrą i tą suchszą. Nie mam pojęcia jak mu pomóc, może ktoś ma jakieś większe doświadczenie z tym gatunkiem. Proszę pilnie o pomoc.


Zakrzywienie ogona podczas wzrostu

28 July 2022 - 09:13

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że mój gekon podczas wzrostu nie rósł tak ja powinien. Końcówka ogona się zakrzywiła i nie mam pojęcia o co chodzi. Stosuje suplementację firmy Repti Planet również z tej samej firmy posiadam lampkę grzewcza Daylight Frosted 25W zawiera UVA. Gekon zjada świerszcze często lecz jego głównym pokarmem jest przepoczwazona larwa mącznika młynarka, do tego też załącze plik. Wilgotność w Terrarium jest dobra na poziomie 75% temperatura to zależy gdzie gekon przebywa maxymalne zbliżenie 11 cm od lampki. Proszę o pomoc






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.