Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - fotorelacje

- - - - -  
Alternatywa "zrób to sam" dla RT-2 ... tak wiem, było już wiele razy

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
35 odpowiedzi na ten temat

#31 gelmi

gelmi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4741 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 30 październik 2018 - 18:39

Update. Wrzuciłem na stronie nowy firmware v1.2 do wgrania i testowania i wysłałem do testerów czujniki wilgotności. Dodałem również instrukcję jak wgrać nowy firmware pod Windowsem. Instrukcja jeszcze w wersji beta - dość surowy opis.

Funkcjonalne możliwości urządzenia (Firmware v1.2):
  • ustawianie i utrzymanie aktualnego czasu
  • ustawianie temperatury do stabilizacji
  • sterowanie kanałem ON/OFF (230V) za pomocą czujnika temperatury (histereza +/-0.5 oC)
  • ustawianie pory dnia i nocy
  • ustawianie temperaturowego rytmu dobowego
  • sterowanie kanałem ON/OFF (230V) wg.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Alternatywa "zrób to sam" dla RT-2 ... tak wiem, było już wiele razy     x

#32 sawiksaw

sawiksaw
  • Terrarysta
  • Z nami od: 355 dni
  • Polska / Łódzkie / Pabianice

Napisany 31 październik 2018 - 20:02

1.5 miesiąca działa bez żadnych problemów. Upgrade systemu i mogę odłożyć zaslonke do zaslaniania wyświetlacza :)

#33 gelmi

gelmi
  • Terrarysta

Napisany 31 październik 2018 - 21:06

U mnie czujnik wilgotności działa już kilka dni i też jest OK. Przy odrobinie czasu postaram się dopisać sekundowe włączanie trzeciego wyjścia na podstawie zadanych wartości wilgotności (osobno dla dnia i nocy) albo czasu. Po konsultacjach wstępnie ustaliliśmy, że ustawiane będą dwa czasy: sekundowy czas przez jaki system zraszania ma być włączony i minutowy/godzinowy czas przez jaki sterownik ma odczekać przed kolejnym zraszaniem. I tutaj albo po upływie tego czasu znowu włączy się system zraszania albo.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#34 sawiksaw

sawiksaw
  • Terrarysta

Napisany 03 listopad 2018 - 18:49

Dziś dotarł do mnie czujnik. Upgrade systemu na nowy wsad i montaż czujnika 5 min. Zaczynam testy praktycznie gotowego sterownika. W połączeniu z moim autorskim patentem na wytwornice mgły podnosze wilgotność w terra. Myślę że w ciągu tygodnia będzie można powiedzieć coś więcej o wydajności całego układu. Tz sterownik jest w pełni regulowany tylko wytwórnica może nie dać rady :)

#35 gelmi

gelmi
  • Terrarysta

Napisany 16 listopad 2018 - 17:39

Release nowego firmware po beta testach. Można już pobierać nowy plik do wgrania do sterownika.

Funkcjonalne możliwości urządzenia (Firmware v1.3):
  • ustawianie i utrzymanie aktualnego czasu
  • ustawianie czasów rytmu dobowego
  • obsługa czujnika temperatury – wyświetlanie aktualnej wartości temperatury
  • ustawianie temperaturowego rytmu dobowego
  • sterowanie kanałem ON/OFF (230V) za pomocą czujnika temperatury (histereza +/-0.5 oC) wg rytmu dobowego
  • ustawianie pory dnia i nocy
  • sterowanie kanałem ON/OFF (230V) wg pory dnia i nocy
  • funkcja świt/zmierzch dla.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#36 sawiksaw

sawiksaw
  • Terrarysta

Napisany Wczoraj, 18:15

Działa pewnie i stabilnie.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).