Witam. Znalazłem małego ślimaka o prawie przeźroczystej muszli w kierunku białawej nie żółtej, noga jest koloru ciemnogranatowego, szarawego. Na zdjęciu wygląda na czarną ale w rzeczywistości jest jaśniejsza. Jaki to gatunek? Znalazłem go u siebie w ogródku w deszczowy dzień, nigdy takich u siebie nie widziałem. Szukając w internecie natkąłem się na nazwy Szklarka Błyszcząca i Szklarka Czosnkowa ale mój ślimak jak już wspominałem ma bardziej przeźroczysto białawą muszlę. Jestem laikiem, niestety. Proszę Was o identyfikację tego bardzo ciekawego ślimaka. Liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie. Pozdrawiam serdecznie.
#1
Napisany 19 września 2017 - 13:38
Podobne tematy: mały (prawie)przezroczysty ślimak x
Sprzedam węże
Prawie adult parka pod pied clownbursky, 05 lip 2025 |
|
![]() |
|||
zdrowie
Początkujący terraryści i początkujący pozostałe grupy zwierząt
Ślimak afrykański - słaby, nie je, odkleja się od skorupkiMartini25, 05 gru 2024 |
|
![]() |
|||
Sprzedam ptaszniki, skorpiony i inne pajęczaki
Brachypelma boehmei samica prawie 6 DC najedzonalukaszik, 20 paź 2024 |
|
![]() |
|||
zdrowie
Początkujący terraryści i początkujący pozostałe grupy zwierząt
Ślimak nie je, zmienił kolor, ospały.Asialewi, 26 lip 2024 |
|
![]() |
|||
zdrowie
Początkujący hodowcy żółwi
Żółw mało je (prawie w ogóle) i nie śpi w nocyBenjaminBenekBenji, 18 lip 2024 |
|
![]() |
#2
Napisany 07 października 2017 - 11:23
Półprzezroczysta muszla to normalne u szklarkowatych, jednak z tych dwóch...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#3
Napisany 24 października 2017 - 21:12
Dziękuję za odpowiedź! Co najlepsze ostatnio wchodząc do kurnika (!)...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
Załączone pliki
#4
Napisany 30 października 2017 - 09:50
Za przyczynę znalezienia ich w kurniku obstawiłbym raczej wyższą temperaturę....więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
0 terrarystów przegląda to forum
0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów