Mam terrarium drewniane, o wielkości 70x40x40. Jako wentylacja, robią cztery otwory z przodu (na dole) oraz cztery otwory na górze. Chcąc przetestować temperatury, przygotowałem podłoże (kokos w takich blokach) według instrukcji i wypełniłem terrarium. Ogrzewam za pomocą kabla grzewczego rozłożonego na połowie pojemnika. Na początku podłoże było wilgotne, więc poczekałem, aż trochę przeschnie, bo próby ogrzewania kończyły się wilgotnością 100% i zaparowanymi szybami. Teraz podłoże jest praktycznie całkowicie suche. Jak wezmę je do ręki to małe pyłki przyczepiają się jak drobniutki piasek. Jednak nadal przy ogrzewaniu takiego terrarium występuje wilgotność 90% a szyby są lekko wilgotne. Jak można temu zaradzić?...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
3 odpowiedzi na ten temat
#1
Napisany 29 stycznia 2017 - 13:11
Podobne tematy: Wysoka wilgotność w terrarium (90%) x
terrarium - ogrzewanie
Terraria dla węży i sprawy techniczne
Jakiej firmy kabel grzewczy do terrariumgrunwald, 18 gru 2025 |
|
0 |
|
|
||
Kupię
Terrarium z płyty meblowejlegw77, 16 gru 2025 |
|
0 |
|
|||
Budowa, osprzęt
Termostat pulsacyjny do terrarium Microclimate Pulse B2grunwald, 14 gru 2025 |
|
0 |
|
|
||
Zwierzęta
Terrarium 60x40x40 co do środka?ExiL, 04 gru 2025 |
|
0 |
|
|||
Przypięty
Terrarystyka
[Terrarium] Newsy terrarystyczneterrarium |
|
1 |
|
#2
Napisany 29 stycznia 2017 - 13:14
Dla jakiego węża jest to terrarium? Podłoże o którym piszesz...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#3
Napisany 29 stycznia 2017 - 13:20
Właśnie tak spostrzegłem. Jak jest lekko wilgotny to ma fajną...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#4
Napisany 29 stycznia 2017 - 15:05
chips kokosowy to moim zdaniem kiepski pomysł - przy zjedzeniu...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
1 terrarystów przegląda to forum
0 zarejestrowanych terrarystów, 1 gości, 0 anonimowych terrarystów


