Witam, mam kilka dorosłych samic straszyka filipińskiego. Są już od dobrych kilku tygodni dość grube, więc powinny składać jaja. Jako podłoże mają ręczniki papierowe, a w rogu stoi pojemnik wypełniony torfem umożliwiający składanie jaj. Problem w tym, że te jaja nie pojawiają się. Dzisiaj padła mi jedna z tych samic. Myślę, że może być to spowodowane nie składaniem jaj. Istnieje możliwość, że straszyki nie potrafią znaleźć tego pojemnika przez co nie składają jaj i zdychają? Jest to mój pierwszy gatunek straszyka, który składa jaja w ten sposób i nie spodziewałem się takich problemów. Dodam jeszcze, że samice ciągle przesiadują na...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#1
Napisany 20 sierpnia 2015 - 10:15
Podobne tematy: Straszyk Filipiński składanie jaj x
Archiwum ogłoszeń
Straszyk diabelski (Peruphasma schultei) - sub imago / imagodeter, 16 maj 2025 |
|
|
|||
rozmnażanie
Jaszczurki
Składanie jaj - podłoże z gliny...Janiu, 02 sty 2025 |
|
|
|
||
zdrowie
Straszyki
Straszyk na moich oczach traci kończynyJawa, 12 gru 2024 |
|
|
|||
Archiwum ogłoszeń
Straszyk australijski lichen morphvantis_terra, 20 lis 2024 |
|
|
|||
linienie
Straszyki
Straszyk stracił haczyki podczas linieniaDWN, 18 maj 2024 |
|
|
|
#2
Napisany 20 sierpnia 2015 - 11:02
Z założenia owady powinny bezproblemowo odnaleźć ów pojemnik, w mojej...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#3
Napisany 20 sierpnia 2015 - 11:25
Pojemnik o wymiarach 20cm x 13cm wypełniony po brzegi torfem...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#4
Napisany 20 sierpnia 2015 - 11:36
Oznaczenie co do płci i stadium jest rzecz jasna w...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#5
Napisany 20 sierpnia 2015 - 11:46
Tak, dorosłe samce ciągle przebywają z samicami. Tylko raz zauważyłem...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#6
Napisany 20 sierpnia 2015 - 11:56
Skrzywione pokładełko może być właśnie nie tyle deformacją osobniczą, co...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#7
Napisany 20 sierpnia 2015 - 12:08
Zrobię tak jak mówisz, samce pójdą na bok a pojemnik...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#8
Napisany 20 sierpnia 2015 - 12:10
Temat będzie otwarty, proszę napisać za jakiś czas relację o...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#9
Napisany 02 września 2015 - 11:12
Minęły dwa tygodnie więc wznawiam temat. W pierwszym tygodniu oddzieliłem...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#10
Napisany 02 września 2015 - 12:50
Sądzę, że podłoże nie miało większego znaczenia w tej sytuacji,...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
0 terrarystów przegląda to forum
0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów


