Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


nius zoo

- - - - -  
Zoo Wrocław : Niezdarny płaz wrocławskiego zoo.




  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 nikola

nikola

    Szukający wiadomości

  • Terrarysta
  • Z nami od: 6373 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Kobieta

Napisany 20 października 2012 - 17:27

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/16631264646586809830.jpg[/IMG][/URL]

foto Nikola - zbiór własny

[b]Pojawia się w starych legendach, wierzeniach oraz podaniach ludowych głoszących, że płazy te rodzą się i żyją pośród ognia. Teraz zamieszkała we wrocławskim zoo.[/b]
Ostatnio kolekcja płazów wrocławskiego zoo powiększyła się o przedstawiciela polskiej fauny - salamandrę plamistą. Płaz ten znany jest człowiekowi od dawien dawna. Salamandra plamista pojawia się w starych legendach, wierzeniach oraz podaniach ludowych głoszących, że płazy te rodzą się i żyją pośród ognia. Podstawą tych wierzeń były częste obserwacje salamander wyłaniających się z płomieni podczas palenia ognisk. Oczywiście interpretacja ich obecności w paleniskach...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)







0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów






© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.