Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


- - - - -  
Bezkręgowcom grozi wymarcie!



  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 nikola

nikola

    Szukający wiadomości

  • Terrarysta
  • Z nami od: 6327 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Kobieta

Napisany 07 września 2012 - 17:52

[URL=http://www.iv.pl/][img]http://www.iv.pl/images/97945233806746044701.jpg[/img][/URL]

foto Nikola - zbiór własny

Nawet jednej piątej gatunków bezkręgowców może grozić wymarcie. Tymczasem zwierzęta te pełnią w przyrodzie wiele ważnych i pożytecznych funkcji, np. zapylają kwiaty czy oczyszczają glebę z trujących związków - czytamy w raporcie IUCN.
Bezkręgowce to grupa łącząca organizmy o różnej budowie i ewolucyjnym pochodzeniu. Ich cechą wspólną jest brak kręgosłupa i czaszki. "Bezkręgowce reprezentują niemal 80 proc. gatunków na ziemi. Z tego aż co piątego gatunku dotyczy ryzyko wymarcia" - podkreślił dr Ben Collen z Zoological Society of London (ZSL), jeden z autorów raportu, przygotowanego przez...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)







1 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 1 gości, 0 anonimowych terrarystów






© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.