Skocz do zawartości

Nie lubisz reklam?  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?- - - - -      
Zdjęcie

Leopard GeckoZałączony obraz: cover.jpg

Statystyki

Dodano przez: Pawel_Szydlowski
Pomogli: Nook,
Dodano: mar 11 2013 17:02
Aktualizowano: sty 18 2015 01:15
Wyświetlenia: 2193
Komentarzy: 0
Autorzy Ray Hunziker
Rok wydania 1 994
Wydawca TFH Publications
Numer wydania I
Liczba stron 64
Wymiary 25,4x17,3 cm
Cena pierwotna 3,50$
Oprawa Miękka
Język wydania Język angielski
Kategoria Jaszczurki
Zawartość 65 świetnych kolorowych zdjęć
Książka autrostwa Ray’a Hunziker’a opisuje hodowlę gekona lamparciego oraz niektóre problemy z jakimi mogą zetknąć się hodowcy. Pozycja dostępna w języku angielskim. Książka zawiera 9 rozdziałów oraz 65 świetnych kolorowych zdjęć.

We wstępie przedstawiona jest krótka charakterystyka rodziny Gekkonidae. W kolejnych rozdziałach książka porusza problemy związane z wyborem gekona, budową odpowiedniego pomieszczenia, ogólną hodowlą, karmieniem i zdrowiem. Bardzo przystępnie napisany jest rozdział dotyczący karmienia w którym autor przytacza wady i zalety popularnych zwierząt karmowych takich jak świerszcze, larwy mącznika młynarka, jedwabniki, mole woskowe czy mysie noworodki. Stosunkowo obszerny rozdział poświęcony zdrowiu jest niezadowalający i niesie ze sobą więcej pytań niż odpowiedzi.

Plusem tej pozycji jest przedostatni dział obrazujący krótkie opisy i świetne fotografie kilku gatunków z tej samej podrodziny. Znajdujący się na końcu strony słowniczek wyjaśniający podstawowe pojęcia również zasługuje na małą pochwałę.

Podsumowując książka ta jest napisana na średnim poziomie, ale powinna zaspokoić mało wymagających czytelników. Natomiast osoby mające już kilkuletnie doświadczenie z gekonami lamparcimi mogą poczuć się rozczarowane - częściowo powinny zrekompensować je świetne fotografie wypełniające połowę objętości książki.


0 Komentarze


© 2001-2020 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).