Skocz do zawartości

Nie lubisz reklam?  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?- - - - -      
Zdjęcie

Atlas płazów i gadów Polski. Status – rozmieszczenie – ochrona z kluczami do oznaczaniaZałączony obraz: Atlas-płażów-i-gadów.jpg

Statystyki

Dodano przez: Oczko
Pomogli: Vulpes90,
Dodano: wrz 19 2018 22:20
Aktualizowano: lut 18 2020 08:10
Wyświetlenia: 875
Komentarzy: 0
Autorzy Głowaciński Zbigniew, Sura Piotr
Recenzja wydawcy „Atlas płazów i gadów Polski” należy do literatury podstawowej, a przy tym budzącej szerokie zainteresowanie nie tylko w kręgach naukowych, ale i szerszych, społecznych. Dobrany zespół wybitnych specjalistów-autorów gwarantuje wysoką jakość merytoryczną dzieła. Na jego oryginalność składa się przede wszystkim zawartość faktograficzna i wprowadzenie nowych rozdziałów (np. tło paleozoologiczne, krytyczny przegląd systematyki) z najnowszymi osiągnięciami w zakresie herpetologii europejskiej. W polskiej literaturze naukowej nie ma on odpowiednika.
Atlas nie jest ani typową książką ani podręcznikiem akademickim, jest natomiast wzbogaconym problemowo atlasem rozmieszczenia zwierząt, który może służyć jako pomoc w zajęciach terenowych i specjalistycznych dla studentów nauk przyrodniczych, zwłaszcza kierunków biologicznych, środowiskowych i leśnych, czyli praktycznie na wydziałach uniwersyteckich. Ważną pozycję w tym atlasie stanowią nowoczesne klucze do oznaczania gatunków.
Praca jest dziełem zespołowym 12 autorów – zawodowych herpetologów i zoologów z dużym doświadczeniem herpetologicznym, reprezentujących PAN i wyższe uczelnie krajowe. Zespół autorski dobrano spośród czołowych herpetologów Polski według kryteriów ściśle merytorycznych. Opracowanie redagują prof. Zbigniew Głowaciński (IOP PAN) i prof. Piotr Sura, UJCM).
Rok wydania 2 018
Wydawca PWN
Numer wydania II
Liczba stron 350
Wymiary A4
Cena pierwotna 99,0
Oprawa Miękka
Język wydania Język polski
Kategoria Jaszczurki, Węże, Żółwie, Płazy
Zawartość Kompendium wiedzy o polskiej herpetofaunie.
Pełna recenzja TH NATRIX na stronie http://www.natrix.org.pl/atlas-plazow-i-gadow-polski/


0 Komentarze


© 2001-2020 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).