Skocz do zawartości

Nie lubisz reklam?  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?- - - - -      
Zdjęcie

Atlas płazów i gadów Polski. Status – rozmieszczenie – ochrona z kluczami do oznaczaniaZałączony obraz: Atlas-płażów-i-gadów.jpg

Statystyki

Dodano przez: Oczko
Pomogli: Vulpes90,
Dodano: wrz 19 2018 22:20
Aktualizowano: lut 18 2020 08:10
Wyświetlenia: 766
Komentarzy: 0
Autorzy Głowaciński Zbigniew, Sura Piotr
Recenzja wydawcy „Atlas płazów i gadów Polski” należy do literatury podstawowej, a przy tym budzącej szerokie zainteresowanie nie tylko w kręgach naukowych, ale i szerszych, społecznych. Dobrany zespół wybitnych specjalistów-autorów gwarantuje wysoką jakość merytoryczną dzieła. Na jego oryginalność składa się przede wszystkim zawartość faktograficzna i wprowadzenie nowych rozdziałów (np. tło paleozoologiczne, krytyczny przegląd systematyki) z najnowszymi osiągnięciami w zakresie herpetologii europejskiej. W polskiej literaturze naukowej nie ma on odpowiednika.
Atlas nie jest ani typową książką ani podręcznikiem akademickim, jest natomiast wzbogaconym problemowo atlasem rozmieszczenia zwierząt, który może służyć jako pomoc w zajęciach terenowych i specjalistycznych dla studentów nauk przyrodniczych, zwłaszcza kierunków biologicznych, środowiskowych i leśnych, czyli praktycznie na wydziałach uniwersyteckich. Ważną pozycję w tym atlasie stanowią nowoczesne klucze do oznaczania gatunków.
Praca jest dziełem zespołowym 12 autorów – zawodowych herpetologów i zoologów z dużym doświadczeniem herpetologicznym, reprezentujących PAN i wyższe uczelnie krajowe. Zespół autorski dobrano spośród czołowych herpetologów Polski według kryteriów ściśle merytorycznych. Opracowanie redagują prof. Zbigniew Głowaciński (IOP PAN) i prof. Piotr Sura, UJCM).
Rok wydania 2018
Wydawca PWN
Numer wydania II
Liczba stron 350
Wymiary A4
Cena pierwotna 99,0
Oprawa Miękka
Język wydania Język polski
Kategoria Jaszczurki, Węże, Żółwie, Płazy
Zawartość Kompendium wiedzy o polskiej herpetofaunie.
Pełna recenzja TH NATRIX na stronie http://www.natrix.org.pl/atlas-plazow-i-gadow-polski/


0 Komentarze


© 2001-2020 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).