Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


żywienie

- - - - -  
Pytanie o jarmuż




  • This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

#1 hod20

hod20
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6335 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 17 November 2007 - 10:56

Skoro niewskazane jest podawanie salaty z oczywistych względów, to czy skarmianie jarmużem jest wlasciwe, jesli także jest roślina kapustną? Jest latwo dostepny zimą, zimozielony i......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Pytanie o jarmuż     x


#2 yowah76

yowah76
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6173 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Kobieta

Posted 17 November 2007 - 11:14

Salata nie jest roslina kapustna.
W Anglii jarmuz zalecaja jako karme na zime, ja jeszcze nie dawalam, bo na razie jest zielsko, a sprzedaja......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#3 Lukan

Lukan
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6396 dni
  • Poland / Śląskie / Sosnowiec
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 17 November 2007 - 15:13

Sałata rzymska może być podawana.Pozdrawiam






#4 Azazella

Azazella
  • Terrarysta
  • Z nami od: 7244 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Kobieta

Posted 18 November 2007 - 11:57

Jarmuż jest faktycznie dość dużą rośliną. Jednak jest smacznym dodatkiem do sałatek :)

Dawałam to już żółwiom i dość im smakuje. ......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#5 yowah76

yowah76
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6173 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Kobieta

Posted 18 November 2007 - 12:15

Dodatkowo, dla osob, ktore nie byly tego swiadome - poza kapusta chinska i pekinska cala reszta to tak naprawde jeden gatunek;), a sa tam jeszcze......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#6 Ania

Ania

    Miniona moderator: Żółwie

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 6819 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 18 November 2007 - 20:50

no wyroslo wielkie jak drzewa. Gdybym wiedziala,ze to jadalne ;) juz by tego nie bylo. Jakies takie inne niz krajowe. Tu musze uczyc sie roslin......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#7 Ania

Ania

    Miniona moderator: Żółwie

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 6819 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 20 November 2007 - 22:58

Jeśli chodzi o kapustne to wyczytałam właśnie w książce, ze utrudniają przyswajanie jodu w organizmie. Podobnie soja, a z tego co czytam, kiełki soi są......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#8 OleK

OleK
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6386 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 21 November 2007 - 00:03

Na przyswajanie jodu wpływają substancje wolotwórcze (przyczyniające się do powstawania wola tarczycowego) zawarte w różnych oślinach, ja znalazłem takie: różne rodzaje kapusty, rzodkiew, rzepa pastewna......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#9 Ania

Ania

    Miniona moderator: Żółwie

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 6819 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 21 November 2007 - 00:52

tak, na złe przyswajanie jodu wpływają substancje zawarte też w gorczycy, soi i wielu innych roślinach (mam książkę w ręku od dziś, więc jeszcze podam......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#10 Onsen

Onsen
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6892 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Kobieta

Posted 21 November 2007 - 09:21

Soja ma dodatkowo, wyjątkowo dużą zawartość białka, więc moim zdaniem dodatkowy minus.



0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.