Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


terrarium - chemia wody

- - - - -  
robaki w akwaterrarium u żółtobrzuchego




  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1 kitka1982

kitka1982
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6180 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Kobieta

Posted 08 November 2007 - 12:32

ostatnio zauważyłam malutkie białe nitkowate robaczki na ściankach akwaterrarium. trzeba je oglądać przez lupę. podejrzewam,że mogą pochodzić z mrożonego pokarmu (krewetki i stynki). żółw czuje......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: robaki w akwaterrarium u żółtobrzuchego     x


#2 gonarek

gonarek

    Terrarysta

  • Terrarysta
  • Z nami od: 6745 dni
  • Poland / Śląskie / Siemianowice Śląskie
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 09 November 2007 - 13:30

Sproboj im zrobic fotke na duzym zoomie i wklej. Moze uda sie rozpoznac co to jest.


#3 Mateusz_Rawski

Mateusz_Rawski

    Rzadko obecny

  • Terrarysta
  • Z nami od: 7556 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 09 November 2007 - 16:51

Są 2 najprawdopodobniejsze opcje - albo to wypławki - wtedy się tym nie przejmujesz, albo to jakieś nicienie. Wtedy musisz dokładnie wyczyścić akwarium, wymienić wodę......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#4 kitka1982

kitka1982
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6180 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Kobieta

Posted 09 November 2007 - 22:01

Wielkie dzięki za pomoc!!! Poszukałam nakreślonych tematów - na szczęście są to na pewno wypławki a nie nicienie (pełzają a nie się wiją, uciekają od......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#5 Falco65

Falco65
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6094 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 11 November 2007 - 17:20

To proste - mięso umieść w pudełku z dziurkami najlepiej metalowym. Drugi sposób jak radził Mata Manks i dodatkowo zastosuj środek Medi Fin firmy Tetra......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#6 Ania

Ania

    Miniona moderator: Żółwie

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 6818 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 23 November 2007 - 23:09

One ....same znikają, zawsze tak jest. Kiedys byłam w panice, kiedy pojawiły się (zapewne je przywlokłam z jakąś rośliną) w moim ukochanym akwarium. Przerażona napisałam......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#7 kitka1982

kitka1982
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6180 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Kobieta

Posted 25 November 2007 - 22:38

Wypławków już nie ma - rybki je zjadły! Także wszystko już ok. Bardzo wszystkim dziękuję za zainteresowanie i pomoc.


#8 Arrow

Arrow
  • Terrarysta
  • Z nami od: 7556 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 November 2007 - 23:35

[quote] zapobiegawczo w terrarium.Po jego zastosowaniu woda robi się niebieska i po ok. godzinie sie klaruje , bez konieczności wymiany wody.[/quote]

No......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#9 Mateusz_Rawski

Mateusz_Rawski

    Rzadko obecny

  • Terrarysta
  • Z nami od: 7556 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 26 November 2007 - 18:54

Przezroczysta woda nie znaczy czysta. Wymieniajac i filtrując wodę walczymi z jej zanieczyszczeniem metabolitami zwierząt i chorobotwóryczymi drobnoustrojami w wodzie. Ty klarując ją tylko chemikaliami......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#10 Falco65

Falco65
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6094 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 27 November 2007 - 17:27

Mata Manx , Arrow - z całym szacunkiem ale żle mnie zrozumieliście. Woda się klaruje bo znika niebieski barwnik , a Ph czy flora bakteryjna......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.