Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


zdrowie

- - - - -  
Skorpion- roztocza,drgawki(?)




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 KatarzynaL

KatarzynaL
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1196 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 16 January 2021 - 13:04

Cześć! 

Wróciłam na terrarium.pl po kilku latach...mam problem z moim skorpionem i potrzebuje pomocy,wydaje mi się,że przestałam panować nad sytuacją.

Skorpiona mam już dość długo(kilka......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Skorpion- roztocza,drgawki(?)     x


#2 DominikSZ

DominikSZ
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1426 dni
  • Poland / Zachodniopomorskie / Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 16 January 2021 - 15:33

Cześć,

jak jest zaatakowany przez roztocza - a na to mi wygląda - to chyba tylko pozostaje go dać na wilgotne ręczniki papierowe i wymieniać......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#3 KatarzynaL

KatarzynaL
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1196 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 16 January 2021 - 16:06

rozumiem,że taki 'szpitalny' pojemnik nie wymaga kryjówki dla skorpiona? Mimo wszystko Skorp jest aktywny i nadal spaceruje po terrarium 







#4 DominikSZ

DominikSZ
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1426 dni
  • Poland / Zachodniopomorskie / Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 16 January 2021 - 16:45

do takiej kwarantanny dajesz tylko ręczniki papierowe, pojemnik nie musi być duży, ważne też żeby była odpowiednia wentylacja. Niestety z roztoczami jest ciężko.

 

Tutaj......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by DominikSZ, 16 January 2021 - 18:02.


#5 KatarzynaL

KatarzynaL
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1196 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 20 January 2021 - 12:50

a więc zgodnie z radą,skorpion został przełożony do pojemnika z ręcznikami papierowymi -w niedziele. Załączam zdjęcie z dnia kiedy odkryłam problem(przepraszam za kiepską jakość ale......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Attached Files



#6 DominikSZ

DominikSZ
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1426 dni
  • Poland / Zachodniopomorskie / Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 20 January 2021 - 13:55

Faktycznie to wygląda jak roztocza. Działaj, miejmy nadzieję, że roztoczy stopniowo będzie coraz mniej - wymieniasz papier i właśnie razem z tym papierem powinnaś się......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#7 KatarzynaL

KatarzynaL
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1196 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 24 January 2021 - 19:10

Cześć,skorpion jest na kwarantannie od tygodnia. Roztoczy jest już mniej,ręczniki papierowe zmieniam codziennie i podczas dzisiejszego sprzątania zauważyłam coś takiego(zdjęcia) na skorpionie.Wczoraj tego nie było..próbowałam......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Attached Files



#8 HamPL

HamPL
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6236 dni
  • Poland / Warmińsko-mazurskie / Ełk
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 26 August 2023 - 21:50

heja i jak - czy udało Ci się walka z roztoczami i tym nalotem na scorpionie? 
ja mam ptasznika geniculata - 15 lat ze mną......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.