Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


żywienie

- - - - -  
Felsuma nie chce jeść




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 PostMortem

PostMortem
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1647 dni
  • Poland / Śląskie / Orzesze
  • Płeć: Kobieta

Posted 11 December 2019 - 20:05

Dzień dobry. Cztery dni temu nabyłam młodą, dwumiesięczną felsumę. Pierwszego dnia, jeszcze w pojemniku transportowym mały zjadł trzy świerszcze. Na drugi dzień nie jadł nic.......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Felsuma nie chce jeść     x


#2 madly

madly

    Pomocny w działach: Gekony, oświetlenie, budowa terrarium

  • Pomocny
  • Z nami od: 2607 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 December 2019 - 17:52

Dać jej czas na akilmatyzację.

Dwumiesięczna felsuma? Kto Ci sprzedał tak młodą? Jakie ma wymiary?

 

Generalnie takie maluchy jedzą niewiele w naszych ludzkich kategoriach. 

......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#3 PostMortem

PostMortem
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1647 dni
  • Poland / Śląskie / Orzesze
  • Płeć: Kobieta

Posted 13 December 2019 - 19:11

Dziękuję z całego serca za rady, z całą pewnością się do nich dostosuję. Za radą znajomej przeniosłam malucha do małego terrarium i po dwóch dniach,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#4 madly

madly

    Pomocny w działach: Gekony, oświetlenie, budowa terrarium

  • Pomocny
  • Z nami od: 2607 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 14 December 2019 - 13:18

Wszystko zależy, jakie masz warunki w małym, a jakie w dużym terra. Najlepiej, jak wstawisz zdjęcia jednego i drugiego, to wówczas łatwiej będzie coś powiedzieć,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#5 PostMortem

PostMortem
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1647 dni
  • Poland / Śląskie / Orzesze
  • Płeć: Kobieta

Posted 14 December 2019 - 13:47

Świerszcze daję malutkie, ok. 5mm. W małym terrarium wczoraj zaczął polować. Widziałam, że zjadł dwa świerszcze,potem zlizywał miód. Wczoraj przeszedł też wylinkę. Zaraz postaram się......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Attached Files



#6 madly

madly

    Pomocny w działach: Gekony, oświetlenie, budowa terrarium

  • Pomocny
  • Z nami od: 2607 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 14 December 2019 - 14:02

Wielkość świerszczy bardzo OK.

 

Fajnie, że wstawiłaś zdjęcia. Można teraz coś Ci podpowiedzieć.

 

Terrarium małe, na razie jest OK, fajnie dać coś w......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by madly, 14 December 2019 - 14:02.






#7 PostMortem

PostMortem
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1647 dni
  • Poland / Śląskie / Orzesze
  • Płeć: Kobieta

Posted 14 December 2019 - 14:17

Żarówki. UVB 5 13W, grzewcza 50W. Mam też witaminy z d3 i calcium (bez d3). Kupiłam też jedzenie dla felsuma z Exo Terra. Coś jeszcze......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#8 madly

madly

    Pomocny w działach: Gekony, oświetlenie, budowa terrarium

  • Pomocny
  • Z nami od: 2607 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 16 December 2019 - 15:21

OK, tak mi się wydawało, że masz świetlówkę kompaktową. Ta świetlówka nie sprawdzi się w dużym terrarium. Trzeba też będzie dokupić dodatkowe oświetlenie LEDowe.Kompakty dają......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Attached Files



#9 PostMortem

PostMortem
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1647 dni
  • Poland / Śląskie / Orzesze
  • Płeć: Kobieta

Posted 16 December 2019 - 16:06

Dzięki za wszelkie rady. Na pewno z nich skorzystam. Jak tylko będę w domu zrobię zdjęcie terrarium, bo obecnie wygląda trochę inaczej niż na zdjęciu.......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#10 madly

madly

    Pomocny w działach: Gekony, oświetlenie, budowa terrarium

  • Pomocny
  • Z nami od: 2607 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 16 December 2019 - 16:17

Jak przygotujesz na czysto terra docelowe, na spokojnie możesz to zrobić teraz, przejściowe jest wystarczające, że na jakoś czas krzywda się młodemu nie dzieje. Mam......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.