Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


warunki hodowli

- - - - -  
Substrat dla chrząszczy



Best Answer Takuya, 07 March 2018 - 19:33

 

 

Czy żadne inne drzewo po za dębem bukiem się nie nadaje? Nie żeby prob... Go to the full post



  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Bolt65

Bolt65
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4162 dni
  • Poland / Śląskie / Skoczów
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 07 March 2018 - 16:00

Cześć.

 

Postanowiłem wrócić do hodowania nietypowych zwierzaków w domu i po kilku latach z ptasznikami, skorpionami etc postawiłem na chrząszcze.

Mam jednak kilka pytań......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Substrat dla chrząszczy     x


#2 Takuya

Takuya
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3281 dni
  • Poland / Świętokrzyskie / Kielce
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 07 March 2018 - 19:33   Best Answer

 

 

Czy żadne inne drzewo po za dębem bukiem się nie nadaje? Nie żeby problemem było znalezienie tego......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#3 Raist

Raist

    Moderator: Straszyki

  • Moderator
  • Z nami od: 5998 dni
  • Poland / Zachodniopomorskie / Wolin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 07 March 2018 - 20:18

Uzupełniając powyższe - pamiętajmy o negatywnych stronach wyparzania/gotowania substratu. Robiąc to, pozbawiamy takie podłoże większości cennych składników odżywczych, w tym istotnej dla larw grzybni. Larwy......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#4 Bolt65

Bolt65
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4162 dni
  • Poland / Śląskie / Skoczów
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 07 March 2018 - 20:41

Właśnie mam nieco negatywne podejście do tego oczyszczania substratu za pomocą temperatury. Bo to jak z jedzeniem trochę substancji się zabija. Dla tego mówicie że......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#5 Raist

Raist

    Moderator: Straszyki

  • Moderator
  • Z nami od: 5998 dni
  • Poland / Zachodniopomorskie / Wolin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 07 March 2018 - 21:54

Co do składu substratu - dużo zależy od gatunku. U pospolitych w hodowli gatunków kruszczyc sprawdzi się zarówno buk, jak i dąb, zaś niewielkie domieszki......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 Bolt65

Bolt65
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4162 dni
  • Poland / Śląskie / Skoczów
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 08 March 2018 - 10:19

Wlasnie dla tego pisalem O mrozeniu lub zostawienie rozdrobnionego pokarmu na słońcu w lato.
Wiadomo popularne i proste gatunki zjedza prawie wszystko i będzie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Edited by Bolt65, 08 March 2018 - 10:29.






#7 Raist

Raist

    Moderator: Straszyki

  • Moderator
  • Z nami od: 5998 dni
  • Poland / Zachodniopomorskie / Wolin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 08 March 2018 - 10:47

Wszystko zależy od gatunku.

Kwestią istotną jest raczej proporcja próchno-liście. W dużym uproszczeniu - u kruszczyc przewaga liści, u Dynastinae - pół na pół, u......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#8 Bolt65

Bolt65
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4162 dni
  • Poland / Śląskie / Skoczów
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 08 March 2018 - 12:53

Wielkie dzięki za pomoc. Wiele mi pomogles:) To teraz pozostaje tylko dac ogloszenie o kupnie larw I mozna podjac próby hodowli.


#9 Bolt65

Bolt65
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4162 dni
  • Poland / Śląskie / Skoczów
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 12 March 2018 - 15:30

Dziś byłem zbierać substrat i o ile liście to zero problemu o tyle próchno to większy problem. Jak rozpoznajecie czy pień/konar który już sie rozsypuje......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#10 Raist

Raist

    Moderator: Straszyki

  • Moderator
  • Z nami od: 5998 dni
  • Poland / Zachodniopomorskie / Wolin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 12 March 2018 - 17:06

Ja po próchno idę po prostu do lasu z przewagą dębów czy właśnie buków. Jezeli widzę, że próchno jest białe, w zaawansowanym stadium rozkładu i......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.