Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


identyfikacja

- - - - -  
inny gatunek karaczana w hodowli B. dubia




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Jasio_888

Jasio_888
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5264 dni
  • Poland / Lubelskie / Łęczna
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 03 May 2017 - 20:12

Witam,
Jako, że do mojej hodowli wstąpiła kolejna agama to moja hodowla karmowa musiała ulec natychmiastowemu powiększeniu. Karaczany argentyńskie hoduje od przynajmniej 6 lat i......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Attached Files






Similar Topics: inny gatunek karaczana w hodowli B. dubia     x


#2 Vulpes90

Vulpes90

    Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

  • Koordynator
  • Z nami od: 4886 dni
  • Poland / Opolskie / Kluczbork
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 03 May 2017 - 20:16

Raczej ten sam gatunek, tylko świeżo po wylince, po jakimś czasie powinien zrobić się ciemniejszy :)



#3 Jasio_888

Jasio_888
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5264 dni
  • Poland / Lubelskie / Łęczna
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 03 May 2017 - 21:27

szczerze? po tylu latach hodowania zwierząt przechodzących wylinke umiem rozpoznać jak wygląda subimago i imago świeżo po wylince. Osobniki na zdjęciach mają w 100% utwardzony......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by Jasio_888, 03 May 2017 - 21:28.






#4 Vulpes90

Vulpes90

    Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

  • Koordynator
  • Z nami od: 4886 dni
  • Poland / Opolskie / Kluczbork
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 04 May 2017 - 12:05

No cóż na zdjęciu wyglądał jak świeżo wyliniały. A co do samego karaczana poszukałem trochę i może jest to odmiana gold? Ale może niech ktoś......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#5 Jasio_888

Jasio_888
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5264 dni
  • Poland / Lubelskie / Łęczna
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 04 May 2017 - 14:36

Dokładnie takie same subadulty są u mnie, takie jakby w cętki i jaśniejsze. Widze nie tylko ja odkryłem inne umaszczenie u swoich karaków :) Postaram......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 Jasio_888

Jasio_888
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5264 dni
  • Poland / Lubelskie / Łęczna
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 04 May 2017 - 16:07

Oddzieliłem kilka nie nominalnych sztuk i jedne są bardzo jasne, inne maja tylko skrzydełka brazowe albo brązowe cetki na ciele. Możliwę, ze sie skrzyzowały ze......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Attached Files







#7 Pitu

Pitu

    Redaktor w dziale Owady

  • Redaktor
  • Z nami od: 5589 dni
  • Poland / Mazowieckie / Kobyłka
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 04 May 2017 - 21:13

Zmienność ubarwienia występuje u karaczanów. Najwidoczniej dokupienie nowych karaczanów z innej hodowli spowodowało, że doszło do jakiejś rekombinacji genetycznej i powstała jaśniejsza forma barwna. Nie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Attached Files



#8 Jasio_888

Jasio_888
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5264 dni
  • Poland / Lubelskie / Łęczna
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 04 May 2017 - 23:41

Chyba widziałem u siebie jedną taka samicę jak na zdjęciu :) a osobniki innego koloru pochodzą nie z "mojego potomstwa" tylko od innego hodowcy. Między......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#9 Jasio_888

Jasio_888
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5264 dni
  • Poland / Lubelskie / Łęczna
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 12 July 2017 - 19:47

Ponawiam temat, ponieważ wciąż obserwuję rozwój osobników o odmiennej barwie niż B. dubia.
Owe karaczany są mniej gładkie, mają "chropowatą" powierzchnię pancerzy oraz jaśniejszy kolor.......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#10 Stefanfd

Stefanfd
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2725 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 14 July 2017 - 11:16

A nie podejrzewasz albinizmu ? Wydaje mi się ze może to być cecha recesywna która weszła do twojego stada po zakupie nowej karnówki. Jeśli moje......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.