Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


zdrowie

- - - - -  
"Odziedziczony żółw" - problem ze skorupą i prośba o identyfikację




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Cherry_Crow

Cherry_Crow
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2592 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 26 March 2017 - 23:39

Cześć,

 

Dzisiaj zostałem terrarystą. Nagle i bez uprzedzenia  :) Niejako odziedziczyłem go po członku rodziny. Niestety......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Attached Files






Similar Topics: "Odziedziczony żółw" - problem ze skorupą i prośba o identyfikację     x


#2 MartaCrystal

MartaCrystal

    Pomocna w działach początkujących i Eublefar lamparci

  • Pomocny
  • Z nami od: 3047 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Kobieta

Posted 27 March 2017 - 08:46

@[member='Cherry_Crow']

Moze pomoze tu @[member='Jaguś'].

podjales sie nielatwego zadania, ale gratuluje odwagi :)



#3 GosiaW

GosiaW
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3570 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Kobieta

Posted 27 March 2017 - 16:37

Twój żółwik to żółw żółtolicy Trachemys scripta troostii. Płci nie da się na 100% określić po tych zdjęciach, gdyż nie znamy wieku żółwia. Przy określaniu......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#4 Cherry_Crow

Cherry_Crow
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2592 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 27 March 2017 - 23:00

@[member='janu5'] no to z Stefana mamy Stefanię... :D Ma 3 lata z czego wiem. Dzisiaj przyjrzałem się skorupie jeszcze raz. Te plamy są trochę miękkie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#5 Radagast

Radagast

    Czarodziej jaszczurczy

  • Koordynator działów
  • Z nami od: 3613 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 28 March 2017 - 11:45

Jak dla mnie to raczej żółtobrzuchy, nie żółtolicy. Ale Trachemys scripta na pewno. Płeć po tych zdjęciach ciężko rozpoznać.

 

Skorupa nie wygląda mi normalnie,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 Cherry_Crow

Cherry_Crow
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2592 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 28 March 2017 - 13:42

Dziękuję Wam za odpowiedź :) Niestety mam 100l i póki co będzie na prawdę trudno z większym ale oczywiście będę o tym pamiętał! Co do......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#7 Radagast

Radagast

    Czarodziej jaszczurczy

  • Koordynator działów
  • Z nami od: 3613 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 28 March 2017 - 14:39

Najlepiej zrobić wyspę nakładają na akwarium.

Ja kiedyś zrobiłem taką z plexi. Na zjazd dałem długie kawałki kory przymocowane drutem do wytopionych w plexi małych......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#8 Swallow

Swallow
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2608 dni
  • Poland / Małopolskie / Brzeszcze
  • Płeć: Kobieta

Posted 01 April 2017 - 20:46

To nie jet Trachemys, a Pseudemys. Potrzebuje zupełnie innych warunków i zdecydowanie innej diety, niż Trachemysy. Akwarium dla takiej samicy, to jakieś 300l minimum, a......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#9 Radagast

Radagast

    Czarodziej jaszczurczy

  • Koordynator działów
  • Z nami od: 3613 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 04 April 2017 - 07:57

Mi to wygląda na T. scripta troosti, jak pisałem, ale być może to i Pseudemys. Zresztą T. scripta troosti należał do rodzaju Pseudemys jako P.......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#10 Swallow

Swallow
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2608 dni
  • Poland / Małopolskie / Brzeszcze
  • Płeć: Kobieta

Posted 04 April 2017 - 12:49

Kolega pisał inny temat, na którym głowę widać. Warunki są inne, ponieważ Pseudemysy rosną dużo większe i dla nich akwarium pod 400l to minimum, zwłaszcza......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by Swallow, 04 April 2017 - 16:19.



0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users





© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.