Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


żywienie

- - - - -  
Gongylus gongylodes - pokarm biegający




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 superINSECT

superINSECT
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3867 dni
  • Poland / Lubuskie / Gorzów Wielkopolski
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 09 March 2016 - 16:17

Witam.

Zawsze chciałem hodować ten niepowtażalny gatunek modliszki. Przeszkodą jest jednak potrzeba podawania pokarmu latającego (zimą tylko muchy :P ). Czy naprawdę nie można podawać......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Gongylus gongylodes - pokarm biegający     x


#2 fortitera

fortitera

    Miniona moderator w działach legwan zielony, modliszki, gekony, kameleony, początkujący

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 3305 dni
  • Poland / Podlaskie / Augustów
  • Płeć: Kobieta

Posted 09 March 2016 - 16:25

Karmienie świerszczami tego gatunku jest praktycznie niemożliwe, to gautnek, który nie porusza się prawie wcale tylko czeka na swoją ofiare i czeka na nią wysoko,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#3 leviatan

leviatan

    Miniony moderator: Modliszki

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 7134 dni
  • Poland / Lubelskie / Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 09 March 2016 - 22:28

Oczywiście że karmienie świerszczami czy karaczanami jest możliwe. Wystarczy owady podać prosto pod odnóża chwytne. A warto to robić choćby ze względu na urozmaicenie diety.......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#4 PustyXoX

PustyXoX
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3272 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Bardo
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 10 March 2016 - 01:18

Ja tak karmiłem moje diabolice z "wykałaczki" (karaczan musiał być nabity bo "zdrowy" był zbyt silny"). A na lato z siatką na łąkę!



#5 patyczak1000

patyczak1000
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6577 dni
  • Poland / Lubelskie / Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 11 March 2016 - 00:46

Gongylus to modliszki bardzo płochliwe. Pomimo dużych rozmiarów L1, większość przyjmuje jedynie Drosophila melanogaster, w kolejnych stadiach pokarm także powinien być stosunkowo mały.

 

Moim......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 superINSECT

superINSECT
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3867 dni
  • Poland / Lubuskie / Gorzów Wielkopolski
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 11 March 2016 - 21:09

Czy, podając modliszkom świerszcze nie wywołam u nich zaczopowania? Czy L1-L2 możnaby karmić wylęgiem (ok. 5mm świersze, niektóre może nawet mniejsze)? Oczywiście podawałbym,je tak, jak......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#7 patyczak1000

patyczak1000
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6577 dni
  • Poland / Lubelskie / Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 12 March 2016 - 00:23

Jesli zależy Ci na ich hodowli to powinieneś unikać świerszcza. Jesli wyłącznie na chowie to i na świerszczu powinny przeżyć.

Pozdrawiam
Adam


#8 superINSECT

superINSECT
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3867 dni
  • Poland / Lubuskie / Gorzów Wielkopolski
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 12 March 2016 - 11:14

Rozmnażać właściwie nie zamierzam,chodzi mi raczej o obserwacje. :-) Czy ktoś z was próbował kiedyś podawać świerszcze? Będę je podawać tylko przez jakiś czas -gdy......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#9 leviatan

leviatan

    Miniony moderator: Modliszki

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 7134 dni
  • Poland / Lubelskie / Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 12 March 2016 - 11:59

Jesli zależy Ci na ich hodowli to powinieneś unikać świerszcza. Jesli wyłącznie na chowie to i na świerszczu powinny......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#10 Filzox

Filzox
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6693 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 March 2016 - 16:29

Cześć, właśnie zauważyłem ten temat. Z racji że z gongylusami mam styczność, u mnie bez problemów jedzą, kopulują, składają kokonu itp pomyślałem że się wypowiem. 
......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users





© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.