Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


tematy ogólne

- - - - -  
Polowanie na owady.




  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1 DeBatmen

DeBatmen
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3586 dni
  • Poland / Warmińsko-mazurskie / Elbląg
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 December 2014 - 22:25

Witam, chciałbym się dowiedzieć trochę rzeczy na temat pułapek na owady i sposobów ich odłowu. Interesują mnie wszystkie owady. Mam zamiar je łapać w celu......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Polowanie na owady.     x


#2 Anu

Anu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3889 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Toruń
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 December 2014 - 09:52

W zimę to ich wiele nie złapiesz. Poza tym każdy gatunek jest inny, w inny sposób można go łapać i w innych godzinach. Jakbyś chciał......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#3 DeBatmen

DeBatmen
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3586 dni
  • Poland / Warmińsko-mazurskie / Elbląg
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 December 2014 - 14:35

Chyba napisałem że w przyszłym roku, nie teraz. Chyba wiadomo jeśli się pomyśli.







#4 Anu

Anu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3889 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Toruń
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 December 2014 - 15:08

Napisałeś, że w przyszłym roku spróbujesz z prześcieradłem, co wg mnie nie wyklucza tego, że w najbliższym czasie spróbujesz z czymś innym. Zresztą przyszły rok......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#5 Dark_Raptor

Dark_Raptor

    Miniony Koordynator w działach owadzich

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 7473 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 29 December 2014 - 09:00

Do bezpośrednich odłowów - czerpak entomologiczny i exhaustor, do wodnych kasarek.

Do odłowów stacjonarnych - pułapki świetlne (prześcieradło + lampa rtęciowa + świetlówka UV), "barbery"......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 DeBatmen

DeBatmen
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3586 dni
  • Poland / Warmińsko-mazurskie / Elbląg
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 January 2015 - 01:10


Do odłowów stacjonarnych - pułapki świetlne (prześcieradło + lampa rtęciowa + świetlówka UV), "barbery" (z wabikami lub bez).

 

Co......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#7 mantiss111

mantiss111

    Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

  • Moderator
  • Z nami od: 3851 dni
  • Poland / Mazowieckie / Sochaczew
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 January 2015 - 09:26

LED'y są dobre, mi w listopadzie przyciągały liczne microlepidoptera ("motyle mniejsze"), Chrysopa (złotooki), gąsieniczniki Netelia spp., plujki Pollenia spp. i jakieś malutkie "komaropodobne" ;).



#8 Magi00

Magi00

    Pomocna w dziale jaszczurki

  • Terrarysta
  • Z nami od: 4114 dni
  • Poland / Świętokrzyskie / Skarżysko Kamienna
  • Płeć: Kobieta

Posted 25 January 2015 - 22:29

LED'y są dobre, mi w listopadzie przyciągały liczne microlepidoptera ("motyle mniejsze"), Chrysopa (złotooki), gąsieniczniki Netelia spp., plujki Pollenia spp. i......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#9 mantiss111

mantiss111

    Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

  • Moderator
  • Z nami od: 3851 dni
  • Poland / Mazowieckie / Sochaczew
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 26 January 2015 - 12:49

@Magi00 - LED'y służą u mnie jako oświetlenie w tymczasowym domku...  :) Nie łapałem owadów, tylko wlatywały wieczorami do "domu" i latały przy diodach LED. Wymieniłem to......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by mantiss111, 26 January 2015 - 13:01.






#10 Dark_Raptor

Dark_Raptor

    Miniony Koordynator w działach owadzich

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 7473 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 29 January 2015 - 08:35

Co do tych pułapek, to nada się jakaś zwykła lampa?

 Im silniejsza lampa, tym lepszy efekt. Światło......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users





© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.