Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Węże i mleko - jaki jest aktualny stan wiedzy w tym temacie?



  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Saillemia

Saillemia
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5919 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Inowrocław
  • Płeć: Kobieta

Posted 07 December 2014 - 12:08

Od jakiegoś czasu zbieram materiały dotyczące miejsca naszych rodzimych gadów w kulturze średniowiecznej. Wiele źródeł czy opracowań, na które do tej pory się natknęłam, wspomina......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Węże i mleko - jaki jest aktualny stan wiedzy w tym temacie?     x


#2 Malkit

Malkit
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3919 dni
  • Poland / Podlaskie / Łapy
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 07 December 2014 - 12:25

ja nie mam pojęcia ale napisze tyle: jesli ludzie mieli tego węża "obłaskawionego" gdzieś w skrzynce pod łóżkiem i nie dawali mu wody tylko mleko,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#3 Smoczyca64

Smoczyca64

    Uprzednio Moderator w dziale Warany

  • Terrarysta
  • Z nami od: 4547 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Kobieta

Posted 16 December 2014 - 13:14

Mnie opowiadal ostatnio kolega ..dość odpowiedzialny niestety :) ,że widział jak zaskrońce piły mleko w gospodarstwie u jego kolegi ...i tu mam dylemat , znam......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#4 RobertM

RobertM

    Moderator: Kameleony

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 6088 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 28 December 2014 - 05:48

Przekonanie o piciu mleka przez węże (nawet bezpośrednio z wymion krów na łące) było powszechne szczególnie w środkowej i wschodniej części Europy. Samo mleko jest......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#5 Saillemia

Saillemia
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5919 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Inowrocław
  • Płeć: Kobieta

Posted 30 December 2014 - 20:44

Poszukując dalszych materiałów, rzeczywiście natrafiłam na mnóstwo wzmianek o Nag Panchami. Co ciekawe, istnieją informacje na temat tego, że podobne "węże świątynne", którym składano ofiary......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#6 Pituophis

Pituophis

    Miniony Moderator w działach jaszczurkowych

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 7188 dni
  • Poland / Zachodniopomorskie / Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 04 January 2015 - 01:16

Odwodniony wąż pewnie wypije także mleko, herbatę, itp, gdy nie ma wyboru. Pewnie taki nienaturalny napój nie jest dla niego zdrowy.







#7 ProjectFlowerhornPL

ProjectFlowerhornPL
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3758 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 01 May 2015 - 19:35

Ciekawe. Ja w kilku książkach już wyczytałem. W tym w jednej biograficznej że karmione zaskrońce mlekiem w spodeczku .stawianym przed progiem domu. Było nawet ponoć......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.