Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


początkujący owady

- - - - -  
Trzymanie straszyków z patyczakami




  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1 MI5

MI5
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4107 dni
  • Poland / Śląskie / Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 26 February 2013 - 14:49

Oczywistością jest, że trzymanie patyczaków ze straszykami "właściwymi" niesie ryzyko uszkodzenia pierwszych wymienionych. Ale niejednokrotnie czytałem, że jeśli terrarium będzie w miarę duże, a owadów......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Trzymanie straszyków z patyczakami     x


#2 Raist

Raist

    Moderator: Straszyki

  • Moderator
  • Z nami od: 6005 dni
  • Poland / Zachodniopomorskie / Wolin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 26 February 2013 - 16:19

Spokojnie można trzymac jedne z drugimi - rozsądnie dobierając gatunki pod względem parametrów oraz preferencji zywieniowych.

Nie ma problemu, by, przykładowo - C. mroosus i......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#3 MI5

MI5
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4107 dni
  • Poland / Śląskie / Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 27 February 2013 - 15:57

Cóż, abstrahuję od tego, że wiele źródeł podaje, iż straszyk - jako zwierzę znacznie masywniejsze i raczej niezdarne - może zmiażdżyć patyczaka, nawet tego nie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by MI5, 27 February 2013 - 15:58.






#4 Raist

Raist

    Moderator: Straszyki

  • Moderator
  • Z nami od: 6005 dni
  • Poland / Zachodniopomorskie / Wolin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 27 February 2013 - 16:13

Nie mam pojęcia, o jakich źródłach mówisz, ale z treści wynika, że daleko im do artykułów naukowych.

 

Kanibalizm się nie zdarza, a zmiażdzenie to......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#5 MI5

MI5
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4107 dni
  • Poland / Śląskie / Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 27 February 2013 - 18:01

No nie wiem, taki dorosły patyczak rogaty wygląda na łatwego do zmiażdżenia przez np. straszyka australijskiego...

 

Nie chodzi mi o kanibalizm jako taki -......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 zeoloog

zeoloog
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4690 dni
  • Poland / Lubuskie / Kostrzyn nad Odrą
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 27 February 2013 - 20:30

Myślę ,ze do takiego czegoś prędzej dojdzie z liśćcami, ale to tylko mój pogląd ;)







#7 Raist

Raist

    Moderator: Straszyki

  • Moderator
  • Z nami od: 6005 dni
  • Poland / Zachodniopomorskie / Wolin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 27 February 2013 - 20:58

Liśćce są bardzo często podgryzane, nawet przez własnych współbratymców, dlatego zaleca się trzymanie ich bez dodatkowych gatunków straszykowatych.

 

Do autora tematu - powiedziałem, co......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#8 Dark_Raptor

Dark_Raptor

    Miniony Koordynator w działach owadzich

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 7477 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 28 February 2013 - 08:07

Ja z sukcesem trzymam od wielu już lat straszyki australijskie i patyczaki rogate. Poza rzadkimi sytuacjami "wypadkowymi", praktycznie nie odnotowałem żadnych problemów. Rekordowo, trzymałem w......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#9 MI5

MI5
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4107 dni
  • Poland / Śląskie / Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 28 February 2013 - 18:07

Liśćce są bardzo często podgryzane, nawet przez własnych współbratymców, dlatego zaleca się trzymanie ich bez dodatkowych gatunków straszykowatych.

 

Do autora......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#10 dzikuśka

dzikuśka
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6055 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 01 March 2013 - 18:27

Raist jest osobą bardzo doświadczoną, więc prędzej zaufałabym jemu niż autorowi artykułu znalezionego w google, który prezentuje nierzetelne informacje i pisze głupoty (no cóż, tego......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.