Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


zdrowie

- - - - -  
Ważne pytanie anatomiczne




  • This topic is locked This topic is locked
20 replies to this topic

#1 MaSlak89

MaSlak89
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4218 dni
  • Poland / Małopolskie / Tarnów
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 14 November 2012 - 18:56

Na zdjęciu pierwszym jest mój skorpion i ostatnio zauważyłem że chyba nie posiada kolca takiego jak chyba powinien mieć bo na drugim zdjeciu skorpion ma......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Attached Files






Similar Topics: Ważne pytanie anatomiczne     x


#2 bezi

bezi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6367 dni
  • Poland / Śląskie / Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 14 November 2012 - 19:00

Kolec wygląda na prawidłowy, nie jest przycięty. Może się odrobinę ułamał przy ataku, a może po prostu jest już tak zbudowany od urodzeniu. Nie ma......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#3 MaSlak89

MaSlak89
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4218 dni
  • Poland / Małopolskie / Tarnów
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 14 November 2012 - 19:04

yhm no to mi ulżyło bo naczytałem sie o tym przycinaniu hehe ale w sumie nawet jak by coś miał nie tak z tym kolcem......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#4 bezi

bezi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6367 dni
  • Poland / Śląskie / Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 14 November 2012 - 19:06

Owszem, prawda. Mają silne szczypce dlatego z nich korzystają. U niektórych hodowców, zdarzały się przypadki że skorpion stracił niemal połowę metasomy i z 3-4 fragmentami,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#5 MaSlak89

MaSlak89
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4218 dni
  • Poland / Małopolskie / Tarnów
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 14 November 2012 - 19:09

dzieki wiecej pytan póki co niemam :) :P ale uspokoiłeś mnie z tym kolcem ......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#6 Daedin

Daedin

    Terrarysta

  • Terrarysta
  • Z nami od: 4248 dni
  • Poland / Śląskie / Bytom
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 14 November 2012 - 22:05

Dokładnie tak jak Bezi pisze, skorpion bez metasomy to dość częsty przypadek, ponadto kształt telsona a dokładniej długość kolca jadowego oraz kształt bańki (bulwiasta lub......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#7 Beliar

Beliar

    Miniony moderator: Ptaszniki

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 7109 dni
  • Poland / Śląskie / Zawiercie
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 16 November 2012 - 09:23

A czy koledzy posiadali kiedyś skorpiona z przyciętym kolcem?
Ja miałem takiego osobnika P. imperator i przycięcie wyglądało właśnie tak jak u Heterometrusa na......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#8 MaSlak89

MaSlak89
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4218 dni
  • Poland / Małopolskie / Tarnów
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 16 November 2012 - 09:45

ja nie rozumiem poco przycinać kolec skorpionowi co ma słaby jad w ogóle jak można coś takiego robić teraz mam ochote napisać do tego sklepu......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#9 Beliar

Beliar

    Miniony moderator: Ptaszniki

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 7109 dni
  • Poland / Śląskie / Zawiercie
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 16 November 2012 - 10:02

Były już takie tematy:
http://www.terrarium.pl/topic/274911-przyciecie-kolca-i-jad/page__hl__kolca
http://www.terrarium.pl/topic/263126-skorpion-usuwanieprzycinanie-kolca-jadowego/

przycięcie kolca to nie jest moim zdaniem nic takiego strasznego. Pytanie tylko czy ktoś......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#10 bezi

bezi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6367 dni
  • Poland / Śląskie / Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 16 November 2012 - 10:25

Tutaj jak brakuje samej końcówki, można gdybać, co się stało. A brakuje dosłownie 1-1,5mm, tego kolca. Beliar, a skąd wiesz, że Twój skorp miał przycięty?......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



1 user(s) are browsing this forum

0 members, 1 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.