Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


odmiany barwne

- - - - -  
co to za podgatunek




  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 Waluś

Waluś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5903 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdynia
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 March 2008 - 01:19

[foto=67506]trachemys scripta[/foto][foto=67510]trachemys scripta[/foto][foto=67507]trachemys scripta[/foto][foto=67511]trachemys scripta[/foto][foto=67508]trachemys scripta[/foto][foto=67509]trachemys scripta[/foto]
i ten sam żółw rok później
[foto=67505]trachemys scripta[/foto]
Proszę o zidentyfikowanie podgatunku.






Similar Topics: co to za podgatunek     x


#2 matii_ziomek

matii_ziomek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6281 dni
  • Poland / Małopolskie / Tarnów
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 March 2008 - 09:28

jeden jest żółtobrzuchy (trachemys scripta scripta) a drugio to hybryda żółtobrzuchego z czerwonolicym(trachemys scripta scripta + trachemys scripta elegans).
pozdro


#3 Mateusz_Rawski

Mateusz_Rawski

    Rzadko obecny

  • Terrarysta
  • Z nami od: 7570 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 March 2008 - 10:09

Oba uznałbym za czyste żółtobrzuchy, chociaż tu jako cecha pomocnicza przydałyby się zdjecia plastronu. Nie rzucałbym się tak od razu na uznawanie tego bardziej czerwonego......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#4 Manta88

Manta88
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6676 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Kobieta

Posted 24 March 2008 - 12:24

Trachemys scripta scripta


Widzę, że ostatnio zrobiła się moda na uznawanie żółwie o nietypowych wzorach za hybrydy - osobiście wątpie,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#5 Mateusz_Rawski

Mateusz_Rawski

    Rzadko obecny

  • Terrarysta
  • Z nami od: 7570 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 March 2008 - 12:30

Obawiam się niestety, że ja tej modzie mogłem pomóc głośno myśląc nad moją najmniejszą samicą, która posiada dość dużo cech pośrednich której nikt do tej......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#6 Waluś

Waluś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5903 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdynia
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 March 2008 - 12:41

[foto=67513][size=10][b]trachemys scripta[/b][/size][/foto]
Dodałem zdjęcie plastronu niestety więcej na razie nie mogę dodać (ewentualnie za 2 tyg.) też jestem za żółtobrzuchem, ale ostatnia wizyta u......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#7 Mateusz_Rawski

Mateusz_Rawski

    Rzadko obecny

  • Terrarysta
  • Z nami od: 7570 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 March 2008 - 12:46

Mimo, że plamek ma dość dużo, jednak i tak dalej obstawałbym przy żółtobrzuchym, a jeżeli hybryda to raczej nie w pierwszym pokoleniu.


#8 Manta88

Manta88
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6676 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Kobieta

Posted 24 March 2008 - 13:29

Mateusz, ale Twoja samica faktycznie jest okazem do zastanawiania się i takich podejżeń, a zaczynam mieć wrażenie, że jak komuś w aparacie zepsuje się balans......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



1 user(s) are browsing this forum

0 members, 1 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.