Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Najlepsza odpowiedź z docfaq

41

#1936984 Rośliny w małym terrarium tropikalnym

Napisany przez docfaq na 01 czerwca 2021 - 11:06

Myślę, że najnsensowniejszy będzie kamień lub drewno z mchem. Nieduże rośliny pewnie zostaną poturbowane przez kopiącego pająka. 



#1936916 Antonna Władyymra 3cia Sex rozpoznianie w ktorym jest stadium

Napisany przez docfaq na 31 maja 2021 - 15:58

Ja tam widzę osiem segmentów. Te dwa ostatnie na zdjęciu są niewyraźne i tak jakby zlane ze sobą, ale wydaje mi się, że są. Do seksowania jest osobny temat podklejony w dziale. ;) 

 

Wiek będzie trudny do ustalenia, generalnie wszystkie nimfy wyglądają tak samo w każdym stadium, różnią się tylko wielkością. Przed ostatnią wylinką uwydatnią się zalążki skrzydeł i wtedy będzie można dopiero z całą pewnością powiedzieć, że jest to preimago. 

 

Utrzymuj wilgotne podłoże dla zachowania odpowiedniej wilgotności w zbiorniku i pryskaj codziennie lub co drugi dzień odrobinę na modliszkę i okolice, by mogła się napić. 



#1933675 Kolonia skoczogonków

Napisany przez docfaq na 19 kwietnia 2021 - 19:19

To dobrze, skoczogonki żywią się martwą materią organiczną, czyli będą pomagać w utrzymaniu czystości. ;) 



#1933644 Terrarium przy zwierzętach domowych

Napisany przez docfaq na 19 kwietnia 2021 - 13:29

Takiego terrarium nie przesunie, nie ma szans. Musiałoby być z plastiku i bez podłoża. :P 



#1931498 Rozmnażanie incei a odmiany barwne

Napisany przez docfaq na 25 marca 2021 - 17:05

Z tego co się orientuję, to jest to zwykłe dziedziczenie uwarunkowane dwoma allelami jednego genu. W związku z tym, Twoje osobniki oba były het. "Gold", a malce są "Classic", het. "Gold" i "Gold" w stosunku liczbowym 1:2:1 (tak to wygląda statystycznie przy potomstwie osobników heterozygotycznych, w praktyce stosunek może się nieco różnić). Tylko w przypadku "Gold" jesteś w stanie stwierdzić, jakie geny ma, w przypadku "Classic" i het. "Gold" wygląd jest taki sam, więc pozostałe maluchy nie mogą zostać określone jako "Classic", bo przynajmniej część z nich niesie gen recesywny. 



#1929116 Kilka pytań odnośnie opieki nad australorzekotką

Napisany przez docfaq na 04 marca 2021 - 15:40

1. Będzie łatwiej niż w przypadku ślimaków, w zasadzie wodą zmyjesz nieczystości, a octem lub innym kwasem osad kamienny. 

2. Prawdopodobnie będzie potrzebna lampa grzewcza, żeby podnieść temperaturę w zbiorniku, a przynajmniej miejscowo dogrzać. Tworzenie gradientu temperaturowego jest korzystne dla zwierzęcia, pozwala dopasować temperaturę otoczenia, co jest kluczowe dla zmiennocieplnych organizmów. 

Jeżeli nie ufasz swojej wodzie z kranu, to rzeczywiście warto ją odstawić na dzień lub dodać uzdatniacza akwarystycznego. Ja z warszawską kranówką nie robię takich rzeczy. 

4. Teoretycznie można, w praktyce jest to zależne od osobnika. Żywym pokarmem łatwiej karmić, ponieważ się rusza, ale martwym świerszczem również można tak poruszać, że będzie sprawiał wrażenie żywego. Według mnie kluczem do sukcesu jest przyzwyczajenie zwierzęcia do tego, że pęseta to jedzenie, wtedy wszystko, co zostanie przy jej pomocy podane, zostanie zjedzone. 

5. Przy młodszej raczej nie ma co się ograniczać, natomiast przy dorosłej nalezy obserwować, jak zmienia się jej ciało i w momencie, w którym zauważysz nadmierne tycie, zacząć rzadziej karmić. 

6. Prawdopodobnie będzie to terrarium miało swój zapach, ale nie powinien być on intensywnie odczuwany w całym pomieszczeniu. Regularne sprzątanie zredukuje go do minimum, a zastosowanie podłoża bioaktywnego sprawi, że zbiornik będzie pachnieć ziemią. 

8. Wydaje mi się to przesadzone. 

9. Tak, zwierzę musi mieć możliwość schowania się, więc gałęzie czy tuby korkowe są konieczne. 

10. Myślę, że maksymalnie tydzień, chociaż ja spodziewałbym się, że już następnego dnia będzie się zchowywać dosyć normalnie. 

11. Warto go sobie zapewnić, nie ma innego sposobu na zmierzenie wilgotności. Przynajmniej na początku dobrze jest się zorientować, jakie ma się warunki. 



#1928586 Kalendarz rójek

Napisany przez docfaq na 25 lutego 2021 - 12:52

Wystarczy wejść na tę stronę, od razu go widać. ;) 

 

http://www.myrmeblog.pl/wp-content/uploads/2019/04/kalendarz-rojek-2019.pdf



#1927452 kiedy z muszek owocówke przejść na karaczany ?

Napisany przez docfaq na 10 lutego 2021 - 13:52

Karmówka powinna być dopasowana do rozmiarów modliszki tak, żeby mogła bez problemu owada złapać. Do wyboru masz mnóstwo gatunków karaczanów różnej wielkości, w dodatku można kupić ich wylęg, który często jest niewiele większy od owocówek. Skoro planujesz przejść z muszek na karaczany, to proponowałbym zakupić wylęg na przykład karaczana tureckiego. :) 

 

Jeżeli wciąż jest zainteresowana muszkami, to można bez problemu je podawać, będzie ich po prostu więcej jadła - tak jak napisałeś. 



#1926684 Weterynarz dla agamy

Napisany przez docfaq na 01 lutego 2021 - 00:30

Jeżeli dojazd do niego będzie niemożliwy, to lepiej rzeczywiście zrezygnować. Poważne problemy zdrowotne nie są częste, ale się zdarzają, konieczna jest więc możliwość odwiedzenia weterynarza razem ze zwierzęciem. Porozmawiałbym na Twoim miejscu z rodzicami, czy będą mieli możliwość Cię podrzucić w razie czego, jak już napisałem, nie będzie to częsta sytuacja, więc nie będą musieli wozić Cię te 100km co miesiąc. Ważne, żeby trudność w zapewnieniu odpowiedniej opieki zwierzęciu nie wpływała bezpośrednio na nie i jego zdrowie, w innym wypadku byłoby to nieodpowiedzialne. 

 

Najczęstszym problemem będzie badanie kału. Jeśli o nie chodzi, to każdy weterynarz powinien potrafić wykryć pasożyty, ale leczyć należy u specjalisty od gadów. Tutaj już bezpośredni dostęp nie jest konieczny, ponieważ weterynarz na odległość może rozpoznać pasożyty (po przesłaniu odpowiednich zdjęć) i zalecić odpowiednie leczenie. Trochę trzeba będzie się nagimnastykować, ale to akurat dałoby się na pewno załatwić w Twojej sytuacji. ;) 



#1926573 Wylinka

Napisany przez docfaq na 30 stycznia 2021 - 20:08

Masz za ciepło w tym terrarium, 36-37°C w chłodniejszym miejscu i 27°C w nocy? Albo Ci termometr szwankuje, albo agamę gotujesz. :) 

 

Oświetlenie - za słabe źródło UVB, potrzebujesz świetlówki rurowej T8 albo lepiej T5, żeby zapewnić odpowiednią ilość. Najwięcej UV powinno być na wyspie grzewczej. 

 

Żywienie - karm codziennie do syta, posypuj za każdym razem wapniem, raz w tygodniu witaminami (nie tylko D3). 








© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.