Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Najlepsza odpowiedź z VisibleNoise

45

#1974931 Czy ta wentylacja będzie odpowiednia dla pytona królewskiego?

Napisany przez VisibleNoise na 12 lutego 2023 - 13:43

Na 100% to wyrwie. Wywierć albo wypal dziurki.
Najlepiej trochę niżej na ściance niż masz, a poza tym lokalizacja jest ok.


#1973627 Ogrzewanie pojemnika

Napisany przez VisibleNoise na 11 stycznia 2023 - 07:50

28°-30° ma być na dnie pojemnika, zaraz nad matą grzewczą. Reszta pojemnika ma być w temperaturze pokojowej. Węże się zakupują, jakbyś miał 31° w pojemniku to jak się zakopie mógłby mieć nawet 40°. Sondę od termoregulatora połóż na dnie i jak tam będzie 28-30 to będzie ok.


#1970015 Gekon orzęsiony terrarium jakie wybrać

Napisany przez VisibleNoise na 05 listopada 2022 - 11:14

1. Najlepiej docelowe terrarium + pojemnik przejściowy.
2. Monstera może dosyć szybko przerosnąć terrarium, pewnie masz na myśli monstere monkey, a one w wilgotnym bardzo szybko rosną. Możesz posadzić jakieś epipremnum, ale też szybko rosną (odmiany z wariegacją będą rosnąć trochę wolniej).
3. Konieczne nie, ale musisz kontrolować ile wody jest tam zmagazynowane, bo łatwo przelać terrarium.
4. Jeśli jako papkę masz na myśli pełnowartościową karmę dla gekonów typu pangea to nie trzeba nic dodawać, ja czasem dodaję trochę wapnia dla samic, jeśli składają jaja.


#1967665 Jestem początkującym i chce kupić modliszke

Napisany przez VisibleNoise na 22 września 2022 - 22:44

L1 to na pewno nie do terrarium tylko malutkiego pojemnika. Terrarium jak już to dla dorosłej albo prawie dorosłej.

Ledy to akurat nie zbyt potrzebne są, a przynajmniej modliszce. Warto kupić terrarium z siatką od góry np z Exoterry albo czegoś podobnego. Wyposażenie jest w zasadzie w twojej kwestii, wymagania modliszki to ta siatka i trochę patyków, żeby mogła się dostać na siatkę. Dekoracje to już kwestia tego co Tobie się podoba, mogą być żywe rośliny, mogą być sztuczne, mogą być tylko patyki. Co kto lubi.

Samica będzie imago w L10, samiec L9.

Hodowca od którego chcesz kupić jest ok.
Tutaj masz opis modliszki, jest tam minimalna wielkość terrarium itp.:
https://www.terrarium.com.pl/sphodromantis-gastrica-modliszka-gwinejska/


#1967633 Karmienie zbożówki, a odchody

Napisany przez VisibleNoise na 22 września 2022 - 12:33

Nie trzeba czekać na odchody, można karmić.#1966457 Czy terrarium może być za duże?

Napisany przez VisibleNoise na 25 sierpnia 2022 - 12:14

Dla bezproblemowo jedzącego węża terrarium może być takie duże. W zasadzie jedyny problem jaki się pojawia w dużych zbiornikach to właśnie jedzenie, szczególnie przy młodych gadach. Więc jeśli twój wąż je bez problemu (najlepiej z pęsety) to śmiało można zrobić duże terrarium.


#1966192 Trzymanie dwóch samic gekona orzęsionego razem

Napisany przez VisibleNoise na 19 sierpnia 2022 - 11:59

Jedna z samic może notorycznie męczyć drugą, nie dopuszczać do jedzenia itp. Już przy podgryzaniu powinno się rozdzielić gekony, żeby nie doprowadzić do takiej sytuacji. 45x45x60 to dosyć małe terrarium jak na dwa gekony. Dałabym co najmniej 80cm wysokości albo zwiększyła któryś bok.


#1964825 Czy chodzić z wężem do weterynarza i czy brać go na ręce?

Napisany przez VisibleNoise na 26 lipca 2022 - 08:23

1. Różnie ludzie do tego podchodzą. Niektórzy chodzą regularnie, inni jak pojawią się jakieś problemy. Warto chodzić regularnie, bo wszystkie problemy są wtedy szybko wykryte, ale z drugiej strony takie wyjście do weterynarza to dla węża ogromny stres. Trzeba samemu zdecydować. No i weterynarz to musi być specjalista od gadów, bo zwykły kocio-psi weterynarz może czasem bardziej zaszkodzić niż pomóc (np.: z rzeczy, których nie powinno się robić, a już szczególnie u gadów to zapobiegawcze odrobaczanie - a sporo weterynarzy to proponuje).
2. Dużo zależy od samego węża. U mnie wszystkie zboże bardzo się stresują jakimkolwiek kontaktem, więc wyciągam je bardzo rzadko, w zasadzie tylko kiedy jest to konieczne, ale jeśli wąż będzie raczej spokojny to kilka minut na rękach raz na jakiś czas nie powinno mu zaszkodzić, ale dłuższe "posiedzenie" poza terrarium może wychłodzić węża więc tego bym unikała.#1964527 Czy "ekipa sprzątająca" po ucieczce z terrarium jest zdatna do rozman...

Napisany przez VisibleNoise na 19 lipca 2022 - 08:18

Zależy od domu. W starym budynku gdzie podłogi są np drewniane i podpróchniałe pod spodem równonogi mogą zacząć się rozmnażać, w nowym budynku raczej prędzej zdechną niż znajdą miejsce z dobrymi warunkami. Skoczogonki nie zaczną się rozmnażać jeśli uciekną niezależnie od warunków, bo one w suchym terenie bardzo szybko umierają.#1961701 Czy to prawda że...

Napisany przez VisibleNoise na 26 maja 2022 - 07:01

Trochę prawda trochę nie. Jeśli chodzi o węże właściwe to zazwyczaj kupa jest po kilku dniach od karmienia, a przy karmieniu dorosłego węża co 2-3 tyg w zasadzie zawsze jest przed karmieniem, ale też nie chodzi o to, żeby przeszukiwać terrarium w poszukiwaniu odchodów, żeby móc nakarmić gada. Dusiciele z tego co się orientuję potrafią dłużej zwlekać z wypróżnieniem się, ale dusicielami się aż tak nie interesuję i nie chcę wprowadzić w błąd. Ale ogólnie bardziej niż na wypróżnienie się zwracałabym uwagę na to czy wąż jest głodny i co ile dni powinno się karmić dany gatunek według osób doświadczonych w hodowli tego gatunku.
© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.