

Terrarium dla małych gekonów
Moje terrarium pionowe 30x30x40cm imitujące urwisko na skraju dżungli.
Na dnie rośliny tropikalne [celowo] z różnych obszarów, na których występują gekony płaczące: tillandsia cyanea (ameryka pd), 2 odm. fittonia (j.w.), pellea rotundifolia (Nowa Zelandia), hoya sp. (Indonezja); imitacja pnia z tuby z kory dębu korkowego i korzeń mangrowca z wieloma dodatkowymi otworami, 2 rurki z pustych w środku zdrewniałych łodyg nieznanej rośliny (do składania jaj) oraz imitacja liany z poskręcanego zdrewniałego pnącza dzikiego wina.
Tył to przykręcana ściana z prawdziwych kamieni - wapień i margiel łączonych cementem i ew. poliuretanem, osadzonych na arkuszu spienionego PP. Ma kilka półek skalnych i 3 kryjówki-jaskinie różnej wielkości.
Dodatkowo zawiera jeszcze nie podłączony wodospad i kamienną doniczkę z polskim rozchodnikiem. U podnóża skały 2 inne gatunki rozchodników.
Terrarium mocno eksperymentalne: spód, tył i obramowania wykonane z blachy z hydronalium, panoramiczna, łagodnie gięta szyba - z 3mm plexi ma za zadanie ułatwić obserwację z różnych stron i wyeliminować stres związany z dotarciem jaszczurek do rogów terrarium.
Terrarium jest oświetlone skróconą 30cm świetlówką liniową cool white (4000K) - niestety 6500K nie są produkowane. Górna klapa zamykana na zamek posiada cyfrowy termometr, lampę i skierowany na skały promiennik podczerwieni (produkcja własna) sterowany cyfrowym termostatem.
Przednia część terrarium jest chłodniejsza i bardzo wilgotna, skały gorętsze i suche (duży wybór siedliska).
Dno terrarium to drenaż z ozdobnego żwiru pokryty ziemią do paproci zmieszaną z perlitem (część stała, niezbędna dla roślin) oraz wymienna "powłoka" z wygotowanego chipsu kokosowego.
Terrarium "owadoszczelne" z 2 dużymi wywietrznikami z gęstej, plecionej siatki nierdzewnej.