Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Cricket

Cricket

* * * * *

Informacje o firmie

Cricket
 • Otwarte:
  Poniedziałek 10:00 - 18:00
  Wtorek 10:00 - 18:00
  Środa 10:00 - 18:00
  Czwartek 10:00 - 18:00
  Piątek 10:00 - 18:00
  Sobota 10:00 - 14:00
  Niedziela Zamknięte
 • http://www.crickets.pl
 • Małopolskie
  Krowoderska 21/30 (podziemie)
  31-141 Kraków
 • Telefon:
  607-247-219


Cricket Hodowla

Skąd się wziął pomysł na założenie hodowli takich zwierząt jak świerszcze?
De facto, wynikło to z zamiłowania do gadów...

Moja przygoda z terrarystyką zaczęła się w roku 1999. W tamtym czasie „terrarystyka” jako taka, w Krakowie praktycznie nie istniała.

Pierwszym zwierzęciem, które zakupiłem po długich poszukiwaniach i jeszcze dłuższym zbieraniu pieniędzy, był gekon lamparci. Na początku trzymany był, w pożyczonym od kolegi akwarium i karmiony konikami polnymi. Z czasem przeprowadzony do „profesjonalnego” :-P jak na tamte czasy , 100 litrowego terrarium, zresztą pierwszego samodzielnie przeze mnie zlepionego .

Niestety zmieniły się pory roku i dostęp do darmowej karmówki na łąkach się skończył. Stanąłem przed poważnym dylematem, zakupu świerszczy w sklepach. Ceny bardzo odstręczały, wiec zacząłem szukać innych sposobów nakarmienia swojego pupila.W tym samym czasie trafiłem do świeżo otwartego sklepu zoo-botanicznego Biofil (aktualnie Gady-Gady). Dostępny był tam, miedzy innymi, wylęg świerszczy wielkości ok. 2-3mm, w ilości kilkuset sztuk w paczce. Cenowo oferta wyglądała bardzo korzystnie, trzeba było je tylko trochę podchować.


Po wielu próbach, mniej lub bardziej udanych, byłem w stanie wyprowadzić wylęg do dorosłości, a z czasem nawet mnożyć. Nabierając wprawy i doświadczenia, świerszczy przybywało coraz więcej. Nadwyżki zacząłem wymieniać z prywatnym hodowcami na inne zwierzaki. Oczywiście zbiorników na świerszcze także przybywało. I tak w szczytowym okresie zostałem posiadaczem ponad 250 jaszczurek, węży, ptaszników oraz kilku kuwet świerszczy które „pracowały” na utrzymanie całej tej menażerii.

Od tamtego czasu nieprzerwanie eksperymentowałem z różnymi typu karmami, mieszankami, wielkościami zbiorników oraz rodzajami ogrzewania. Niejednokrotnie związane to było z utrata całych stad zarodowych, pochłaniało bardzo duża ilość pracy i pieniędzy. Dzięki temu opracowałem własne techniki hodowlane i doszedłem do sporej wprawy, w hodowli różnych gatunków owadów karmowych.

Firma CRICKET powstała w październiku 2007 roku, na podwalinach poprzedniej amatorskiej hodowli. Obecnie jesteśmy jedną z większych hodowli świerszczy na terenie Polski a nasz „produkt” szczyci się bardzo wysoką renomą wśród innych hodowców. Wieloletnie doświadczenie, odpowiednie żywienie oraz warunki hodowli to powody dzięki którym sprzedawane przez nas owady są najwyższej jakości, wolne od chorób i pasożytów. Stanowią zatem doskonały pokarm dla Waszych zwierzaków.

W najbliższych latach mamy zamiar w dalszym ciągu powiększać hodowlę, oraz rozszerzać owadzi (i nie tylko) asortyment. Od niedawna w naszej ofercie, pojawiły się również terraria szklane różnych typów. Prawdopodobnie na chwilę obecną, jesteśmy jedyną firmą w Polsce produkującą terraria tzw. „dzielone” do hodowli agresywnych i niebezpiecznych zwierząt. Szczegóły można znaleźć w dziale OFERTA.

Życzymy długiej i owocnej współpracy!

CRICKET.PL
Mapa powiększenie


Wasze komentarze

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).