Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

rozmnażanie

Samice kopie

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
17 odpowiedzi na ten temat

#1 Gryzu

Gryzu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 97 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 13 lipiec 2018 - 09:05

/* /*

Witam kupilem ostatnio pare gekonów.Samica od 2 dni zaczela kopac w rogach terrarium. Podejrzewam u niej ciaze (poczatek ciazy). Co to moze oznaczac? Szuka juz miejsca dla jaj ?? Czy juz musiala byc wczesnien zaplodniona u poprzedniego wlasciciela i teraz bedzie je skladac? Dodam ze od poniedzialku do srodyzachowywala sie troche inaczej byla mniej ruchliwa uciekala jak wkladalem reke do terra. A wczesniej sama na nia wchodzila gdy cos tam robilem.

Edytowany przez Gryzu, 13 lipiec 2018 - 12:14.

#2 Arheno

Arheno
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 8 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Chojnów

Napisany 13 lipiec 2018 - 18:04

Słuchaj ile lat na gekon
Ile lat ma samica oraz samiec
Sprubuj wziąć samica w ręce i lekko pomagaj po brzuchu jeżeli wyczujesz coś twardszeko to znaczy że szuka miejsce do złożenia jaja , jest druga opcja może być jej za gorąco i chce się shłodzic w zimnym podłorze temperatura 26-28*

Pomagaj - pomacaj

#3 Gryzu

Gryzu
  • Terrarysta

Napisany 13 lipiec 2018 - 19:51

/* /*

Samica ma 2lata samiec 3.5 roku. Ostatnio było cieplej ale temp u mnie nie przekraczała 27.5° w cieplejsze dni. A teraz jak kopala czyli ostatnie 2 dni to znaczy tak to zobaczyłem było 24-25°.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

#4 Arheno

Arheno
  • Nowy terrarysta

Napisany 13 lipiec 2018 - 19:54

A brzuch sprubuj też przeswietlic mocnąlatarką bo chyba będzie składała jaja ja bym się cieszył;)

#5 Gryzu

Gryzu
  • Terrarysta

Napisany 13 lipiec 2018 - 20:04

Właśnie probowalem pomacać ja ale nie wyczuwam nic. Ale ewidentnie chciała wrócić do terra. I mam mały problem z samcem dzisiaj. Od kiedy jest u mnie wcale nie je owadów wcześniejszy właściciel mówił ze ta para woli papki ale on za duzo ich nie je a dzisiaj wcale. Wcześniej był karmiony pangea i kaszkami dla dzieci. Czy to normalne gdzieś wyczytałem ze samce lubią robić sobie głodówki na jakimś forum.

A i samic wystarczy.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 Arheno

Arheno
  • Nowy terrarysta

Napisany 13 lipiec 2018 - 20:11

/* /*

1 kaszka dla gekona :[
2 jakie masz podłorze
3 potrzebuję minim.10-15 :(

Ps jak będzie wyczuwalne jako w brzuchu przenieś jądo innego terrarium (porodówki)
Nie pamiętam co do warunków i podłorze w porodówce więc poczytaj w Internecie

#7 Gryzu

Gryzu
  • Terrarysta

Napisany 13 lipiec 2018 - 20:12

Ja mu daje panga i próbowałem owady postawić pod nos z pensety ale nie był zainteresowany odwracal się. Nie mam zamiaru dawać mu kaszki ale on nie chce zbytnio jesc troche mnie to zaczyna martwic

#8 Arheno

Arheno
  • Nowy terrarysta

Napisany 13 lipiec 2018 - 20:17

Moje nieraz też się stawiały podczas karmienia jeżeli ogon jest masywny (gruby) o nic się nie martw

#9 Gryzu

Gryzu
  • Terrarysta

Napisany 13 lipiec 2018 - 20:23

/* /*

Nie wiem czy tu widać. Ale nie ma jakoś bardzo wychudzonego. Dzięki ci bardzo za poradę 623ee02558644b84c181a9216c8b4f4d.jpg

#10 Arheno

Arheno
  • Nowy terrarysta

Napisany 13 lipiec 2018 - 20:32

Na tym tłuszczu przetrwa do 1miesięc ale nie próbuj fo glodzic sprubuj karmic z pęsety za 2-3 dni a dalej co 2 daj kropelmiesięcy łup papki z banana ;)
Karm co 2 dni z pęsety i polewaj kropelką miodu lub papki z banana a z ogona wytrzyma 0,5 miesiaca nie glodój go

A gekon jest piękny ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).