Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

Gekon lamparci zaczął być agresywny

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Nalla

Nalla
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1855 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 10 czerwiec 2018 - 21:44

Dobry wieczór,
Mój gekon lamparci, 13 letni samiec, od dwóch miesięcy zachowuje się bardzo agresywnie. Nigdy wcześniej nie miał takich epizodów. Przez to 12 lat nigdy mnie nie ugryzł, jeśli chciał wyjsc z terrarium (średnio raz na tydzień) wypuszczałam go na spacery po pokoju i zawsze po kilku godzinach bez problemu bralam go na rece i odkladalam do terrarium. Jadł regularnie, świerszcze albo mączniaki, dostawał witaminy i wapno.

Od kwietnia jednak zaczął dopominać się.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Gekon lamparci zaczął być agresywny     x

#2 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 905 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 11 czerwiec 2018 - 09:09

Co mi przychodzi do glowy:

- jakies zmiany w wystroju terrarium?

- zmiany w stanie zwierzakow (nowe zwierzaki, nowe zapachy?)

- a moze po prostu chce mu sie do panny.... i tak to wychodzi.

#3 jot023 W hodowli

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 954 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 11 czerwiec 2018 - 09:13

- gdy poluje to łapie bez problemów karmówkę?

#4 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2135 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 11 czerwiec 2018 - 10:01

Agresja często jest objawem bólu - czlowiek cierpiący też jest rozdrażniony. Zrób mu przegląd, żeby to wylkuczyć: czy robi kupki ładne, czy pysk wolny od ropni, czy nie ma zasinień na brzuchu, czy wylinka ładnie zeszła, czy brak pasożytów, itp. Może tez mu być za gorąco w terra.

#5 rftn

rftn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1439 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Wąbrzeźno

Napisany 11 czerwiec 2018 - 17:06

Może z racji wieku zaczął słabo widzieć? Nie wiem jak to jest u geków ze starzeniem się, ale moje blizzardy słabo widzą i rzucają się na wszystko co się rusza myśląc, że to żarcie. Tak czy inaczej wizyta u weta by mu nie zaszkodziła.

#6 Nalla

Nalla
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1855 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 12 czerwiec 2018 - 22:03

Dziekuje za odpowiedzi! W wystroju nic nie zmienialam, nowych zapachow tez nie przybylo. Moze troche odwazny ruch ale w niedziele wypuscilam go z terrarium do pokoju (po zabezpieczeniu wszystkich szczelin) i jak sobie troche pochodzil to chyba sie polepszyl. Mozliwe ze bylo mu za cieplo w terrarium jednak bo wiekszosc czasu przebywa pod lozkiem przy scianie.  Wczoraj jeszcze posykiwal i uciekal od reki ale dzisiaj polozylam reke blisko niego i oprocz przyspieszonego oddechu nie wykazywal.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).