Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

Opis ptasznika

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 juzio67 W hodowli

juzio67
  • Terrarysta
  • Z nami od: 261 dni
  • Polska / Śląskie / Wodzisław Śląski

Napisany 10 kwiecień 2018 - 09:43

Witam, czy ktoś opisze mi gatunek Chilobrachys sp blue vietnam ?

Nie mogę znalezc wielu istotnych informacji w internecie

To ze jest naziemny ma trudny charakter itd to wiem

Edytowany przez juzio67, 10 kwiecień 2018 - 11:56.

Podobne tematy: Opis ptasznika     x

#2 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4249 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 10 kwiecień 2018 - 14:21

Co prawda go nie miałem, ale zakładam, że jest identyczny jak inne Chilobrachysy, poza drobnymi różnicami w wyglądzie oczywiście. Polecam poszukać opisów np Ch. huahini i na tym się wzorować.

Posiadam Ch. Kaeng Krachan i od siebie mogę powiedzieć, że jest bardzo żarłoczny; dosyć szybko rośnie; buduje ciekawe gniazda kopiąc głębokie tunele i oplatając całe terrarium pajęczyną; jest mega szybki; nie zbyt defensywny, raczej ucieka niż się stawia(chociaż to cecha osobnicza i może być różnie).....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 htsi W hodowli

htsi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1557 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Włocławek

Napisany 10 kwiecień 2018 - 14:30

Jeżeli nie masz konkretnego info to zawsze możesz podciągnąć je pod innych przedstawicieli. Wiele je różni ale jeszcze więcej łączy i na tej podstawie czasem warto jest czasem konkludować. Zatem mając na uwadze to, można dojść do wniosku, że i odchylenia zarówno w wielkości, usposobieniu, jadowitości i warunkach nie będą znaczące. Tutaj trochę z zagranicznej literatury:

Warto zaznaczyć tak dla jasności, że gatunek ten znany jest w handlu pod synonimicznymi nazwami- Chilobrachys sp. Blue Vietnam.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 Graalon W hodowli

Graalon
  • Terrarysta
  • Z nami od: 163 dni
  • Polska / Opolskie / Prudnik

Napisany 12 kwiecień 2018 - 22:12

Mam Chilobrachysa huahini duże bydlę, ok.8 DC zazwyczaj przy przekładaniu, operacjach w terrarium blisko niej, stawia się kąsa, i po chwili ucieka... Raczej agresywne pająki ale polecam plecie dużą ilość pajęczyny, żarłoczny dorasta do sporych rozmiarów, i ładnie wygląda choć to kwestia indywidualna.

#5 dave54

dave54
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3418 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 15 kwiecień 2018 - 11:04

Mam dwa osobniki tego gatunku i wypowiem się tylko na podstawie własnych doświadczeń. Jeden to dorosła samica, drugi podrostek około 3dc. Pająk rośnie bardzo szybko w wysokiej wilgotności i przy obfitym karmieniu. Jest szybki i zapewne jadowity, ale nigdy nie zaobserwowałem reakcji ofensywnej. Nawet prowokowany dłuższy czas woli uciekać, niż się postawić. Buduje raczej poziome tunele w formie rozgałęzionych labiryntów blisko powierzchni i obficie pajęczynuje. Podrostki raczej nie zachwycają ubarwienie, są ciemnoszare, a zbliżając się.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 htsi W hodowli

htsi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1557 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Włocławek

Napisany 15 kwiecień 2018 - 11:13

Chilobrachys to rodzaj

#7 dave54

dave54
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3418 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 15 kwiecień 2018 - 12:05

Jasne, moje rozkojarzenie.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).