Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący skorpiony

Skorpiony we Włoszech

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 Dominik_N

Dominik_N
  • Terrarysta
  • Z nami od: 40 dni
  • Polska / Śląskie / Tarnowskie Góry

Napisany 08 kwiecień 2018 - 15:11

Cześć, w wakacje będę we Włoszech i wpadłem na pomysł, ze można byłoby coś sobie ewentualnie przywieźć. Głównie myślałem o modliszkach [tu wiem, że trzeba uważać żeby przez przypadek nie przywieźć Mantis religiosa] ale zainteresował mnie też temat skorpionów. Chodzi mi o dwa rejony jakimi są Wenecja Euganejska oraz Umbria [na granicy z Toskanią]. Ze skorpionami jak już bardziej preferowałbym z Umbrii ponieważ tam będę pod koniec przed wyjazdem do Polski [chyba, że uważacie, że da.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Skorpiony we Włoszech     x

#2 Jamalo

Jamalo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 333 dni
  • Polska / Podkarpackie / Przemyśl

Napisany 08 kwiecień 2018 - 17:30

Przede wszystkim to Euscorpius spp. - http://www.terrarium.com.pl/162-euscorpius/

#3 htsi W hodowli

htsi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1557 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Włocławek

Napisany 08 kwiecień 2018 - 18:43

Do tego dojdą jeszcze z tego co pamiętam 2 gatunki Buthus sp. ale niestety obecne tylko w niektórych rejonach.

#4 Dominik_N

Dominik_N
  • Terrarysta

Napisany 08 kwiecień 2018 - 18:50

@[member='htsi'] a wiesz jak z ich występowaniem? Gdzie najlepiej szukać? No i czy macie jakieś rady jak je łapać?

Edytowany przez Dominik_N, 08 kwiecień 2018 - 18:51.

#5 htsi W hodowli

htsi
  • Terrarysta

Napisany 08 kwiecień 2018 - 18:57

O Euscorpiusy łatwiej, jest ich dużo w szczególności w pobliżu domostw, okolicach lasów, łąki, górzyste, wysypane kamieniami tereny. Tego rodzaju w zasadzie szukać nie musisz bo sam przyjdzie :D Po zmierzchu wypatruj ich na murach, uliczkach, krzewach, na łąkach i pod kamieniami. Euscorpius zamieszkują dosłownie cały obszar Włoch z tendencją- im bliżej południa tym ich więcej.

#6 Dominik_N

Dominik_N
  • Terrarysta

Napisany 08 kwiecień 2018 - 19:06

To jak rozumiem w Umbrii będzie o nie najłatwiej :D a jak z transportem? [nie lecę tylko jadę samochodem] Czy wystarczy zabezpieczyć pojemniki przed otwarciem i zapewnić powietrze? 
Czy opłaca się szukać ich w okolicach Wenecji? [z modliszkami jest łatwiej bo nie są jadowite i mniej wymagające]

#7 htsi W hodowli

htsi
  • Terrarysta

Napisany 08 kwiecień 2018 - 20:18

Opłaca się, opłaca. Transport- żadna filozofia; pakujesz w jakieś nieprzezroczyste kliszówki lub inne tego typu pojemniki, następnie wkładasz dyskretnie do kosmetyczki lub tego typu rzeczy i tyle ;D

#8 Dominik_N

Dominik_N
  • Terrarysta

Napisany 08 kwiecień 2018 - 20:35

Myślę, że kryć się z nimi nie będę. Też nie chcę łapać ich w nie wiadomo jakiej ilości [chyba, że jakiś znajomy będzie chętny]. Ogółem będę usatysfakcjonowany z chociażby jednego, a jeżeli udałoby się znaleźć parkę to już w ogóle :D Bardziej będę się skłaniał ku Euscorpiusom bo z tego co czytam to mają słaby jad no i tak jak mówisz jest ich więcej niż Buthusów. pozostaje pytanie czy warto zaopatrywać się w coś czym.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 htsi W hodowli

htsi
  • Terrarysta

Napisany 08 kwiecień 2018 - 20:42

Obowiązkowo pęseta, latarka, pojemniki, jakiś kijaszek do naganiania i oczywiście czujny wzrok.

Trzymaj je spokojnie w pokoju, gdzie będziesz przebywać bo nigdy nie wiadomo jak je potraktują warunki na zewnątrz. Pojemniki wyłóż na ten czas papierem lub chusteczkami i zwilżać lekko. Myślę, że to wystarczy.

#10 Dominik_N

Dominik_N
  • Terrarysta

Napisany 08 kwiecień 2018 - 20:55

Za co je łapać pęsetą? Bo z tego co widzę to ich "ogon" [przepraszam za moje nazewnictwo] jest dosyć mały [z tego co czytałem to jest to znak, że nie są bardzo jadowite] Czy są one bardzo agresywne? No i czy warto się w ogóle bawić w rozmnażanie ich?

Jeszcze jedno pytanie, czy mam kupować specjalnie jakąś większą pęsetę czy wystarczy jak podkradnę jedną z domu?

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).