Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

Gekon nie chce jeść :-(

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 olka220

olka220
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2850 dni
  • Polska / Mazowieckie / Żyrardów

Napisany 06 luty 2018 - 18:52

Witam
Od niedawna mam gekony lamparcie i niestety jedna samiczka postanowiła się zagłodzić może zacznę od początku.
Na Warszawskiej giełdzie terrarystyczno akwarystycznej kupiliśmy gekony dokładnie to parkę wielkość około 13 cm przez pierwsze 2 tyg mieszkały razem ale samica cały czas nie chciała jeść za radami kilku osób postanowiłam rozdzielić maluchy do osobynch terrari sytuacja się nie poprawiła dziewczyna nadal nie chciała jeść samiec został przestawiony w drugi koniec pokoju , druga wersja jaką.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Gekon nie chce jeść :-(     x

#2 MartaCrystal Online

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 908 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 07 luty 2018 - 09:28

Sprobuj karmic papka zrobiona z owadow, nie calymi owadami.

Mozesz tez sprobowac paszy Reptile Grub Pie - to taki proszek z owadow do rozrabiania z woda.

W jaki sposob jest suplementowana?

Jakie ma warunki w terrarium?

#3 olka220

olka220
  • Terrarysta

Napisany 07 luty 2018 - 12:08

Terrarium 100*50*50,mata grzewcza na połowie , żarówka grzewcza od góry ,raz dziennie spryskuje , w terrarium ma sepię podjada ją czasami ,jak posypie świerszcza witaminami to nie ma nadzieji że dotknie, wmuszam w nią dosłownie ale nie wiele to zmienia bo wypluwa także witamin i D3 zdecydowanie ma za mało .

Edytowany przez olka220, 07 luty 2018 - 12:12.

#4 MartaCrystal Online

MartaCrystal
  • Terrarysta

Napisany 07 luty 2018 - 13:01

Kurcze, a co powiedzial weterynarz, procz badania na kupke?

#5 olka220

olka220
  • Terrarysta

Napisany 07 luty 2018 - 13:19

Że wszytko ok nie widać braków w suplementacji puki co ,brak jakichkolwiek oznak aby coś miało być z nią nie tak poza brakiem apetytu . Dziś jadę po jakąś papkę z witamin białka itd zobaczymy jak na to zareaguje ,mam nadzieję że jakoś sobie poradzi bo jest chuda jak patyk każdą kostkę można zobaczyć przez skórę.

#6 MartaCrystal Online

MartaCrystal
  • Terrarysta

Napisany 07 luty 2018 - 13:21

sprobuj tez

royal canin convalescence

moze pomoze?

#7 baca90

baca90
  • Terrarysta
  • Z nami od: 292 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 09 luty 2018 - 11:59

1. Nie laczy sie samcow i samiczek w proporcjach 1:1. Tylko haremy.

2. Gekony lamparcie przewaznie przechodza okres aklimatyzacji, podczas ktorego nie nalezy ingerowac zbyt mocno w terrarium, ograniczjac ja praktycznie tylko do wymiany wody. Jedne osobniki zaaklimatyzuja sie szybciej, inne wolniej, moze to trwac nawet do miesiaca. W mojej ocenie juz na samym poczatku popelnilas bledy, ktore mogly spowodwac stres, a w konsekwencji brak apetyu. Polaczenie samicy z samcem, zabranie samca, dokupienie drugiej.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 Marii_TerraBydgoszcz

Marii_TerraBydgoszcz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 398 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz

Napisany 11 luty 2018 - 16:38

Spróbój tego: https://youtu.be/L0zv0DLvUn8

#9 IronKarrero

IronKarrero
  • Terrarysta
  • Z nami od: 178 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Bojanowo

Napisany 11 luty 2018 - 18:30

Miałem tak, zacząłem karmić z pęsety trochę delikatnie pomachasz, potrzęsiesz i zadziałało później do miski wsypałem więcej mączniaków i zauważyły ja się wiją i zajadły, może po prostu nie wiedzą gdzie jest żarełko. :D

#10 olka220

olka220
  • Terrarysta

Napisany 13 luty 2018 - 12:22

Gekony kupiłam na wystawie od jednego sprzedawcy który zarzekał się że będzie wszystko ok , wszystkie osobniki są w tym samym wymiarze , i na pewno nikt z nas nie siedział przed Terra 24h ani nie brał ich na ręce - do dziś tego nie robimy , jedynie wkładaliśmy miskę z karma i wodą po 2-3 tyg zaczęliśmy się denerwować że samica nie chce jeść i wtedy też zaczęliśmy ja wyjmować w celu nakarmienia, oddzieliliśmy.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).