Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

Czy stworzyłem idealne warunki do życia patyczaków?

- - - - -

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6 odpowiedzi na ten temat

#1 lig

lig
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 144 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Trzcińsko Zdrój

Napisany 26 styczeń 2018 - 18:26

Witam, jak w temacie. Wilgotność na poziomie 70%-80%. Pokarm Jeżyna Zimozielona (pod dostatkiem, w lecie będę dawał tez dąb, liście maliny, jeżyny, porzeczki itp). Terrarium ma maks wysokość ok 25cm (wystarczająca do wylinki), dużo patyków wyparzonych i obdartych z kory, podłoże- oczyszczony i prażony w piekarniku piasek. Kilka kamieni obmytych (kiedyś były w akwarium). Wentylacja- bardzo dobra wywietrznik od góry i dwa po bokach (są na zdjęciu, mogę je otworzyć i zakryć gazą). Temp co.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Edytowany przez lig, 26 styczeń 2018 - 18:38.

Podobne tematy: Czy stworzyłem idealne warunki do życia patyczaków?     x

#2 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Pomocna w działach początkujący

• Pomocny
  • Z nami od: 1768 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 26 styczeń 2018 - 19:18

Wodę wywal, nie wiem jakie to patyczaki ale wysokość może być zbyt mała, piasek nie bardzo, włókno kokosowe albo ręczniki papierowe będą lepsze, karm tylko jeżyną, patyczaki nie lubią urozmaicania diety, lepiej zamiast patyków dać więcej jedzenia.

#3 lig

lig
  • Nowy terrarysta

Napisany 26 styczeń 2018 - 19:45

odp

VisibleNoise

Patyczak rogaty

Dzieki za odpowiedz ale nurtuje mnie pytanie o wysokość.Czy taka wystarczy? Mam w piwnicy podobne "terrarium"- zaraz zmierzę. 

Wywalić piach?

w internecie znalazłem taką informacje 

"Można użyć też piasku, ale jest on dość kłopotliwy przy dorosłych owadach, gdyż odróżnienie jajek od jego ziarenek może być dość trudne"

Edytowany przez lig, 26 styczeń 2018 - 19:47.

#4 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Pomocna w działach początkujący

• Pomocny
  • Z nami od: 1768 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 26 styczeń 2018 - 20:06

Możne być piach, ale lepsze będą ręczniki. Ciężko sprzątać piasek i nie będzie za bardzo utrzymywał wilgotności. No i piasek moim zdaniem nie "zachowuje" się fajnie podczas spryskiwania. Jakoś nie przepadam za piaskiem w wilgotnym terrarium.

Lepsze będzie wyższe, ale takie na styk też powinno wystarczyć. Gorzej jak patyczak wybierze sobie niskie miejsce na wylinkę, wtedy może spaść. Lepiej usuń te patyki, bo będą tylko przeszkadzać w wylince, za to zadbaj żeby mógłby zaczepić się.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez VisibleNoise, 26 styczeń 2018 - 20:13.

#5 GosiaW W hodowli

GosiaW
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1427 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 27 styczeń 2018 - 10:22

Daj im takie długie gałęzie jeżyn (niee pojedyncze liście) będą służyły za pokarm i miejsce do chodzenia. Ułóż je na wysokość, dużo miejsca do chodzenia. Aha i jeżyny wkłada się do słoiczka z wodą (wycinasz dziurkę w pokrywie).

Ja na podłoże używam trociny bukowe. I nie spryskuję wogóle terrarium tylko wkładam mokre świeże jeżyny + patyczaki pobierają wodę z roślin.

Jak na moje oko to terrarium jest dobre dla 2-3 sztuk. Pilnuj też żeby miały.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez GosiaW, 27 styczeń 2018 - 13:12.

#6 Marii_TerraBydgoszcz

Marii_TerraBydgoszcz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 395 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz

Napisany 28 styczeń 2018 - 23:14

Kup https://bioterr.shoparena.pl/pl/p/Mech-torfowiec-Sphagnum-moss-8l-brykiet/73 leprze piasku widać jaja i odchody, ładnie wygląda; https://bioterr.shoparena.pl/pl/p/Termo-higrometr-cyfrowy%2C-2w1-/67 do mierzenia wilgotności. Niestety młode Patyczki i podrostki będą ci wiać jeśli nie zabezpieczysz tych otworów wentylacyjnych gazą opatrunkową.

Edytowany przez Marii_TerraBydgoszcz, 29 styczeń 2018 - 16:25.

#7 lig

lig
  • Nowy terrarysta

Napisany 30 styczeń 2018 - 14:36

Mam już wyłożone włóknem kokosowym w większym terrarium (wys 28cm). Temat do zamknięcia

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).