Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

Roztocza w Terrarium

* * * * * 2 głosów

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 mcpat2013

mcpat2013
  • Terrarysta
  • Z nami od: 388 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 20 styczeń 2018 - 20:45

Witam! mam pewien problem z przypuszczam "roztoczami" ale zaczynając...Musiałem wyjechać z domu na kilka dni czyli norma nakarmiłem swoje zwierzątka spryskałem wodą i wszelkie robaki typu drewnojady i mączniki schowałem do dużego plastikowego pudła ponieważ kiedyś miałem problem bo Drewnojady przegryzły mi pojemnik i uciekły na szczęście uciekło tylko pare sztuk więc aby uniknąć ponownej sytuacji w dodatku gdy nie ma mnie w domu wolałem je tam schować na te 3 dni "trochę" tego nie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Roztocza w Terrarium     x

#2 Nek111

Nek111
  • Terrarysta
  • Z nami od: 203 dni
  • Polska / Lubuskie / Słubice

Napisany 20 styczeń 2018 - 21:39

1. Nie

2. Bez zdjęcia nic nie powiem

3. Trzeba utrzymywać niską wilgoć, oraz polepszyć wentylację. I żeby w terrariach nie panował syf.

Zobaczymy jak to będzie.

#3 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4279 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 20 styczeń 2018 - 21:42

Z opisu wynika że miałem chyba to samo. Chociaż mączniki mi nie padły... Czy te robaczki starają się wspinać i gromadzą się w górnych partiach? (terrarium, regału, pokoju)?

Aha i jeszcze jedno, czy przypadkiem nie dałeś mącznikom czegoś bardzo wilgotnego do jedzenia ostatnio?

#4 mcpat2013

mcpat2013
  • Terrarysta

Napisany 20 styczeń 2018 - 21:45

@[member='Nek111'] zdjęcia niestety nie mam jak dać bo są zbyt małe jak na mój aparat
@[member='Nonac'] tak mączniki miały trochę wilgoci oraz te stworzonka gromadzą się właśnie u góry

#5 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta

Napisany 20 styczeń 2018 - 22:07

Nie jestem ekspertem, w zasadzie w ogóle nie znam się na tym, zawsze byłem kiepski z biologi :unsure: . Ale wydaje mi się, że masz roztocza zbożowe. U mnie cała ta epidemia zaczęła się właśnie u mączników po podaniu dużego kawałka jabłka i ogarnęła wszystkie terraria. 

Na pocieszenie powiem, że są zupełnie niegroźne dla ptaszników. Jednak aby się ich pozbyć przesiedliłem wszystkie tropikalne gatunki, natomiast te pustynne odizolowałem i przesuszyłem. A miałem tego nie 4 a.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 mcpat2013

mcpat2013
  • Terrarysta

Napisany 20 styczeń 2018 - 22:10

@[member='Nonac'] uff... dzięki! już się bałem że pająki mi wszystkie padną ;p

#7 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta

Napisany 20 styczeń 2018 - 22:16

Ja też trochę zacząłem świrować jak zobaczyłem tysiące takich S@#$%

J80hRZd.jpg

Jeśli masz to samo to nie masz co się bać, jeden mój ptasznik spokojnie przeszedł wylinkę w pojemniku gdzie roiło się od tych małych skurczybyków .

#8 Calmwater

Calmwater
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3128 dni
  • United Kingdom

Napisany 22 styczeń 2018 - 13:16

Ciekawy temat, tez mialem takie "kuku" jakis czas temu, tez u macznikow po podaniu zbyt duzej ilosci owocow. Zeruje toto tez na padlych owadach/resztkach w terrarium. Gdzie moglem to przesuszylem i problem zniknal, badz prawie zniknal, nie zaobserwowalem negatywnego wplywu na pajaki wiec przypuszczam, ze nie szukaja zywego zywiciela. Jakby bylo bardzo zle mozna pomyslec o roztoczach drapieznych, niemniej one tez potrzebuja specyficznych warunkow z tego co wiem (w suchym padna).

#9 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta

Napisany 22 styczeń 2018 - 13:31

Opisałem to paskudztwo na arachnoboards. Potwierdzili tam, że to tak zwane 'grain mites' czyli roztocza zbożowe po naszemu;)

Lęgnie się to w wilgotnym zbożu i rozłazi po wszystkim. Ja trzymałem dosyć sporą hodowlę mącznika w szafce, w komodzie na której stały wszystkie terraria. Nie mam pojęcia jak długo rozwijała się ta plaga zanim ją zauważyłem. Ale ich ilości były ogromne, całą komodę mi oblazły, wszystkie terraria i zaczęły nawet rozłazić się po pokoju, na drzewko.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Nonac, 22 styczeń 2018 - 13:43.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).