Jump to content

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Patent na owocówki

• You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Lillith

Lillith
  • Terrarysta
  • Z nami od: 112 dni
  • Poland / Podkarpackie / Rzeszów

Posted 14 July 2019 - 00:29

Siemka, moje pytanie dotyczy tego, czy macie może jakiś sposób na karmienie (modliszek) owocówkami tak, by nagle nie było ich milion po całym domu?

Kupiłem dzisiaj w zoologu cały box kolonii i to nie pierwszy raz, kiedy nie miałem pojęcia jak się za to zabrać. Co z tego, że nie latają, skoro łażą szybciej niż cokolwiek. Ogólnie preferuję świerszcze, bo z tymi nie ma problemu jeśli chodzi o przyczepność do powierzchni pionowych, jednak kilka L1-L2 jeszcze nie są przystosowane nawet do ich wylęgu, dlatego zmusiłem się do tych muszydeł; uchyliłem małą część wieczka, nasypałem kilka, a tu nagle bum, jedno pół kolonii w boxie modliszki, drugie pół w pudle do karmienia i rozprzestrzeniają się po całym pokoju. Liczę na pomoc, bo zamiast cieszyć się z pory obiadowej moich dzieciaków, cały czas mam stresa, że będę miał plagę w domu.

Similar Topics: Patent na owocówki     x

#2 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3204 dni
  • Poland / Opolskie / Kluczbork

Posted 14 July 2019 - 05:09

1. Jeśli chodzi o przenoszenie owocówek, to robisz mały otwór w pokrywie u góry i nakładasz pudełko na mocz lub kliszówkę do góry nogami. Muchy same wyjdą po kilka sztuk (otwór na środku pozwoli na wolniejsze wychodzenie muszek, a jeśli otwór będzie dotykał boku, to muszek będzie wychodzić więcej). Warto też mieć przygotowany drugi pojemnik do którego strząśnie się muszki i złapie kolejne. Ścianki takiego pojemnika w moim wypadku zawsze były wysmarowane wapniem dla gadów Zoomed Repicalc bez D3 (nie wiem dlaczego, ale z D3 działał mi gorzej, muszki się mimo wszystko wspinały).

2. Zabezpieczenie samego terrarium/pudełka. W pudełkach jeśli chodzi o wentylację zawsze używałem siatki aluminiowej o bardzo drobnych oczkach. Taką samą naklejałem na wentylację w terrarium. Jednak w drzwiczkach terrarium stosowałem uszczelkę do okien.

#3 Rak0cy91 W hodowli

Rak0cy91
  • Terrarysta
  • Z nami od: 624 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Wągrowiec

Posted 14 July 2019 - 08:09

Ja mam wywiercony dodatkowy otwór w pojemniku z owocówkami który zaślepiam za każdym razem stoperami do uszu :E Wyciągam zaślepkę i wsypuję muszki do drugiego pojemniczka którego krawędzie są oprószone wapniem. Żaden nielot nie wyjdzie z pojemnika... Poniżej zdjęcia.

https://prnt.sc/oer9zk

http://prntscr.com/oera5d

#4 mdma85 Online

mdma85
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5032 dni
  • Poland / Mazowieckie / Kobyłka

Posted 14 July 2019 - 09:24

Jak są to nieloty to wytrzepuję je na wodę do pojemnika z pionowymi ściankami. Jak latają to robię otwór w rogu pojemnika hodowlanego, wkładam strzykawkę i same wchodzą. Następnie wkładam w podobny otwór w modliszkami i lekko dociskam strzykawkę i same przechodzą. Otwory zaklejam blue tack.

#5 Lillith

Lillith
  • Terrarysta
  • Z nami od: 112 dni
  • Poland / Podkarpackie / Rzeszów

Posted 15 July 2019 - 01:45

Dzięki wielkie za odpowiedzi! Chyba przetestuję stopery ????

#6 Rak0cy91 W hodowli

Rak0cy91
  • Terrarysta
  • Z nami od: 624 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Wągrowiec

Posted 15 July 2019 - 05:07

Wiertło 8mm :E

0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).