Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

rozmnażanie

- - - - -  
Pierwsze rozmnażanie ptaszników

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Canelo

Canelo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 262 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 28 czerwiec 2019 - 08:56

Wczoraj wyliniała mi samica chromki i aktualnie ma 4,5-5DC więc myślę, że można zacząć myśleć na dopuszczeniem samca. Nigdy nie próbowałem rozmnażać ptaszników więc mam kilka pytań:

1. Po 1,5-2tyg od wylinki zacznę ją karmić żeby była pełna. Muszę odczekać jeszcze tydzień lub dwa zanim spróbuję dopuścić samca?

2. Lepiej przenieść pająki do osobnego pojemnika na czas kopulacji czy w terrarium samicy?

3. Po tym jak pająki skończą kopulować to przenieść samca do swojego terrarium i nie dopuszczać więcej czy próbować co kilka dni?

4. Samiec nadający się do kopulacji musi być ,,świeży"?

Czytałem dużo artykułów na ten temat, ale ile stron tyle odpowiedzi... Z góry dziękuję za pomoc :)

Podobne tematy: Pierwsze rozmnażanie ptaszników     x

#2 ro_sikora

ro_sikora
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1139 dni
  • Polska

Napisany 29 czerwiec 2019 - 06:17

Co prawda chromki jescze nie dopuściłem (nie znam się ale się wypowiem:)) ale ja mam samiczke podobnej wielkości i na razie czekam aż jeszcze podrośnie, więc lepiej też zaczekaj aż będzie mieć ponad 5DC na pusto.
1. Jak będzie pełna na tyle, że będzie odmawiać jedzenia i będziesz miał samca z napełnionymi bulbusami to możesz go wpuścić.
2. Dopuszczasz w terrarium samicy.
3. Przenosisz samca i możesz spróbować za kilka dni żeby zwiększyć szanse na udany kokon ale nie jest to konieczne, oczywiście samiec musi w miedzy czasie ponownie się napełnić.
4. Samiec nie musi być świeży, może być używany ale musi być napełniony przed wpuszczeniem. Byle nie był jakiś bardzo stary i tym samy jednym odnóżem na tamtym świecie:)

#3 Canelo

Canelo
  • Terrarysta

Napisany 29 czerwiec 2019 - 12:44

Ile czasu odczekać zanim zacznę karmić samice świeżo po wylince? 2 tygodnie będą wystarczające? Jeszcze, jeśli chodzi o to napełnianie to przeprowadzić je w taki sposób, że w dzień karmienia podać 2 świerszcze i w następnym tygodniu ponownie 2 i gdy nie będzie chciała już jest to oznacza, że jest napełniona, tak?

#4 Kaperro

Kaperro
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2445 dni
  • Polska / Małopolskie / Grybów

Napisany 29 czerwiec 2019 - 16:20

Napełnianie nie oznacza karmienia do oporu, tylko proces w którym samiec napycha sobie sperme do bulbusów

#5 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4761 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 29 czerwiec 2019 - 16:59

Ad3 Jeśli jeszcze będzie co przenosić ;P Słyszałem, że chromki lubią ubić samca, więc musisz być gotowy na to, że możesz go stracić. 

#6 Canelo

Canelo
  • Terrarysta

Napisany 29 czerwiec 2019 - 20:34

Ok to odczekać 2tyg. żeby karmić samice (karmię raz w tygodniu dwoma świerszczami, przeważnie jest to środa) i następnego dnia śmiało mogę dopuścić samca?

Dzięki za info., będę uważny :D

#7 No_Fight_No_Glory

No_Fight_No_Glory
  • Terrarysta
  • Z nami od: 128 dni
  • Polska / Podkarpackie / Dębica

Napisany 30 czerwiec 2019 - 10:49

Witam, przeczytaj jeszcze raz post użytkownika Ro_sikora, bo bardzo dobrze i mądrze wyjaśnia Twoje wątpliwości. Mogła Ci umknąć ta kwestia z karmieniem samicy. Czyli jak Napisał - samica "...Jak będzie pełna na tyle, że będzie odmawiać jedzenia..." spradzając to najlepiej kilka razy. Też uważam że najlelipej podkarmiać na maxa samice przed kopulacją. Gdy samica zacznie przyjmować pokarm po wylince, czyli tak jak pisałeś po jakichś dwóch tygodniach 2 świerszcze, jak nie chce to próbujesz znowu za pare dni, aż do skutku. I przyjmijmy że "środa" to ten dzień w którym zjadła pierwszy posiłek po wylince, te dwa świerszcze. TO zaraz po tym posiłku na drugi dzień dopuszczanie to zły pomysł. Lecz to moje zdanie, pisze to żeby jeden z z wszechwiedzących użytkownikóuw nie kazał mi tu odnośników do badań i publikacji naukowych wklejać.
To jest tylko przykład:
1 Tydz.
Środa - zjada 2 świerszcze
Niedziela - zjada nastepne 2
2 Tydz.
Czwartek - odmawia (raz)
Niedziela - zjada 1 drugiego wyciągasz
3 Tydz.
Środa - zjada 2 świerszcze
Niedziela - odmawia (drugi raz)
4 Tydz.
Wtorek - zdjada 2 świerszcze
Sobota - odmawia (trzeci raz)
5 Tydz
Wtorek - Zjada jednedo
Środa - odmawia (czwarty raz)
Czwartek - odmawia ( piąty raz) i tego Dnia dupuszczasz samca, jest już tak najedzona (jadła dwa razy częściej przez miesiąc) jak by to niektórzy mówią "przekarmiasz" i wtedy dopuszczasz. Ma teraz duży, napełniony odwłok i raczej nię będzie myślała o zjadaniu samca. Do tego napewno o ten ułamek sekundy będzie wolniejsza przy wycofywaniu się samca.

Edytowany przez No_Fight_No_Glory, 30 czerwiec 2019 - 17:54.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).