Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Pyton tygrysi albino przeźroczysta i biała maź

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 piotrek2351

piotrek2351
  • Terrarysta
  • Z nami od: 595 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 05 maj 2019 - 17:04

Jak w tytule znalazłem w terra tego węża przeźroczystą i białą maź. Wąż jadł ostatnio 15.04 i dziś odmówił szczura. Robie mu ciepłą kąpiel. Macie jakiś pomysł co to może być? Nie są to strikte wymioty bo nie ma niestrawionego pokarmu i są to małe ilości.

Podobne tematy: Pyton tygrysi albino przeźroczysta i biała maź     x

#2 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2507 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 05 maj 2019 - 20:26

Wstaw zdjęcie tego czegoś jeśli masz możliwość i zdjęcie gada, W jakim wieku jest, waga i długość.Jak długo jest u Ciebie i czy coś zmieniłeś w jego diecie ? Skąd pewność, że TO wyszło górnym końcem a nie doopką ?

#3 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2298 dni

Napisany 06 maj 2019 - 00:06

Robie mu ciepłą kąpiel.
co ta kąpiel ma tu wnieść po za stresem? daj zdj tej mazi

#4 piotrek2351

piotrek2351
  • Terrarysta

Napisany 06 maj 2019 - 12:17

Maźi już nie zrobię bo wyczyscikem cale terra. Kąpiel na pewno mu nie zaszkodzi i nie stresuje węża bynajmniej mojego. Wąż ma około 1.5 do 2 lat. Wagi nie znam bo bo nie ważylem. Ma koło 2.4m i masa wydaje mi się ok do długości. Nie jest to jakiś suchar. Maź znalazłem na ciele węża w miejscu pyska jak był zwinięty. Jest u mnie od sznurówki. Nic nie zmieniałem w terra ani temperatury ani podłoża. Jest na papierze ploterowym.

#5 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta

Napisany 06 maj 2019 - 13:20

Maźi już nie zrobię bo wyczyscikem cale terra. Kąpiel na pewno mu nie zaszkodzi i nie stresuje węża bynajmniej mojego. Wąż ma około 1.5 do 2 lat. Wagi nie znam bo bo nie ważylem. Ma koło 2.4m i masa wydaje mi się ok do długości. Nie jest to jakiś suchar. Maź znalazłem na ciele węża w miejscu pyska jak był zwinięty. Jest u mnie od sznurówki. Nic nie zmieniałem w terra ani temperatury ani podłoża. Jest na papierze ploterowym.

A więc ta maź niekoniecznie musi pochodzić z pyska - mógł się nią pobrudzić zwijając. Czy to wyglądało jak kisiel ? Z dodatkiem białego kwasu moczowego bez kupy ? Wstaw jednak zdjęcie swojego pupila pls. Czy ma wśrodku basen z wodą, w którym może się zanurzyć ? Czy jest podgrzewany i do jakiej temp ?

#6 piotrek2351

piotrek2351
  • Terrarysta

Napisany 06 maj 2019 - 21:08

Tak basen ma lecz rzadko z niego korzysta. Tak wyglądało to jak kisiel. A temperatury wody nie znam. Jest pod kątem od promiennika ciepła wiec myślę ze jest ok. Tak samo mam u mojego boa i jest ok. Zdjęcie spróbuje zrobić i wstawić jutro.

#7 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2298 dni

Napisany 06 maj 2019 - 21:28

Po co mu basen jak jest kąpany... ja*******ę.

Kąpiele nie stresują węża, bynajmniej nie twojego, weź się czasem zastanów co piszesz bo bynajmniej w tym wypadku gadasz głupoty.

Co do samej "mazi" obserwuj czy się nic podobnego nie pojawi ponownie, jeśli nie ma innych niepokojących objawów to bym się nie gorączkował, jeśli nie wróci mu apetyt to odwiedził bym dr. Nine i poprosił o pobranie kału/zrobienie popłuczyn z kloaki i sprawdzenie na obecność pasożytów, głównie pod kątem nicieni i wiciowców. Jeśli zje to kupę dałbym do badania pod tym samym kątem.

#8 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta

Napisany 07 maj 2019 - 11:05

Wg mnie może to być chwilowa niedyspozycja jelit. Czasem tak się zdarza przy zmianie karmówki, zbyt dużej ilości witamin ( ale to bardziej dotyczy jaszczurek) lub zbyt zimnej wodzie ( stąd moje pytanie o temp wody). Jak wyżej Ci radzi forumowicz: obserwuj, bo może to jednorazowy przypadek. Kał koniecznie do zbadania - taka wydzielina z jelit pojawia się też przy zarobaczeniu. 

#9 piotrek2351

piotrek2351
  • Terrarysta

Napisany 07 maj 2019 - 15:45

Dzięki wielkie

#10 Boa1982

Boa1982
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1968 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Luboń

Napisany 07 maj 2019 - 16:01

Może to po prostu spermplug był?
http://www.ssnakess.com/forums/epicrates/99884-living-gems-breeding-update-part-1-a.html

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).