Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Boa constrictor "wobble" ?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 mcpat2013

mcpat2013
  • Terrarysta
  • Z nami od: 787 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 14 kwiecień 2019 - 23:38

Cześć! nie jestem jakimś fanem Boa constrictorów więc na "hodowli" mam zaledwie 1 młodą samiczkę odmiany hypo (około 1 rok, u mnie 8 miesięcy), samica spokojna, je bez problemu,
martwi mnie jednak trochę zachowanie węża, możliwe że przesadzam i to normalne u boa, jednak wolę się dopytać, a mianowicie wąż zachowuję się trochę jak "spider wobble" u regiusa, na rękach często macha głową w stronę niczego, oraz kiedy zwisa jej połowa ciała, ma problem ze złapaniem się ręki, wygląda to tak jakby chciała je zarzucić ale czasem jej nie wychodzi,dodatkowo rzadko bo rzadko(4 razy to zauważyłem) zdarzy się jej zupełnie bez przyczyny zasyczeć, dajmy na to pracuję przy komputerze i nagle z jej terrarium słyszę donośny syk, u tygrysich czy regiusów takiego czegoś nie zaobserwowałem, więc stąd moje obawy, z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam!

Podobne tematy: Boa constrictor "wobble" ?     x

#2 Morteusz

Morteusz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 306 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Lubań

Napisany 20 kwiecień 2019 - 16:48

Myślę, że po prostu przesadzasz. Jeśli chodzi o te syki to nie jest nic niezwykłego. Wobbling to nie tylko trzęsienie się głowy zwierzęcia, ale problem z orientacja w przestrzeni, problemy z trafieniem w szczura/mysz itd. Wystarczy, że przewrócisz węża na plecy. Jeśli sama się samiczka obróci z pleców na brzuch to wszystko jest ok. Jeśli nie to nie jest ok. Jeśli się tak martwisz mimo wszystko i nie jesteś pewny zawsze możesz udać się do weterynarza specjalisty od gadów na badania kontrolne bardzo polecam jak i wykonanie raz w roku posiewu kału (wykona to każdy weterynarz koszt od 50 zł) oraz badania krwi ( morfologia wykona tylko specjalista, weterynarz musi umieć pobrać krew z żyły w ogonie przy małych wężach pobierają prosto z serca ) Morfologia pokazuję czy wąż posiada jakiekolwiek infekcje bakteryjne lub wirusowe. Jeśli nie badałeś/aś swoich węży przed zakupem na nidovirusa i inne wirusy to gorąco polecam wykonać morfologię bo jest najtańszym sposobem zbadania czy wąż jest chory lub nie. Oczywiście jedynie wymaz z pyska który kosztuję około 150zł wyklucza lub potwierdza na 100% czy wąż jest nosicielem wirusa. Niektóre węże są nosicielami, a inne się zarażają. Morfologia nie wykrywa czy wąż jest nosicielem jakiegokolwiek wirusa. Przy boa standardową procedurą u mnie jest wymaz z pyska na IBD oraz nidovirusa. Pozdrawiam i mam nadzieję, że jakkolwiek pomogłem. 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).