Jump to content

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Różnice w standardzie opieki

• You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 379 dni
  • Poland / Śląskie / Gliwice

Posted 25 January 2019 - 09:27

Cześć :)

Dziś chciałam z Wami podywagować na temat, który mnie zastanawia od dłuższego czasu.

Bywam czasem, w celu nabycia dodatkowego doświadczenia czy podłapania ciekawostek, na zagranicznych forach, grupach dyskusyjnych itd. Głównie ludzie z US, z tego, co zrozumiałam.

Walnęły mnie po oczach ogromne różnice w tzw. standardzie chowu lampartów.

U nas "w mordę" ;) dostaniesz za akwarium, tymczasem tam oplują za żarówkę grzewczą.

Rzecz jasna nikogo nie zachęcam do hodowania gekonów w akwarium......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Similar Topics: Różnice w standardzie opieki     x

#2 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2992 dni
  • Poland / Opolskie / Kluczbork

Posted 25 January 2019 - 11:47

Szkoda, że temat nie jest o agamach miałbym więcej do powiedzenia :p ale też miałem kilka porównań między różnymi zagranicznymi hodowlami, zapisałem się na różne zagraniczne grupy na FB i trzeba przyznać, że wiedza w Polsce, pomimo tego że nie jest wiedzą idealną, to i tak jest dużo do przodu w porównaniu z innymi krajami nie tylko US i starałem się oceniać to na tyle obiektywnie na ile mogłem. Co do konkretnych pytań powyżej się......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

#3 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 379 dni
  • Poland / Śląskie / Gliwice

Posted 25 January 2019 - 11:57

Hmm, w sumie mnie tylko zafrapowały te akwaria i maty grzewcze. 
Jeśli się przy agamach to zazębia, to możesz przenieść do ogólnego działu. Pamiętam, że przy okazji jakiegoś tematu o wyklutku agamy w akwa pisałeś (albo to był docfaq?) o UK i hodowaniu w akwarium.
W końcu  jaszczurka to jaszczurka :)

#4 Qras94

Qras94
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1548 dni
  • Poland / Lubelskie / Opole Lubelskie

Posted 25 January 2019 - 15:46

Akwarium nie jest tak straszne jak ogólnie się to mówi, przy odpowiednim użyciu można tylko po co sobie komplikować życie jak terrarium sprawdza się lepiej i wcale nie jest droższe

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

#5 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2992 dni
  • Poland / Opolskie / Kluczbork

Posted 25 January 2019 - 18:55

@[member='Dagn'] no właśnie nie wiem na ile się to zazębia, u agam trzymanych w akwariach bardzo częstym problemem jest obity pyszczek, agamy potrafią z całej siły się rozpędzić i uderzyć w szybę na drugim końcu, dlatego terrarium z odpowiednim progiem spisuje się lepiej, ale jak to jest przy eublefarach, to niech już ktoś inny się wypowie, też chętnie poczytam ;)

#6 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 459 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa

Posted 25 January 2019 - 20:06

Ani akwarium, ani brak żarówki grzewczej nie jest błędem w hodowli. Oczywiście istnieje tutaj ryzyko stworzenia złych warunków hodowlanych, ale jest ono takie samo jak w przypadku polskich standardów i wynikać będzie przede wszystkim z braku wiedzy.

Wyobraźmy sobie akwarium o wymiarach 100x100x30cm - myślę, że nikt by nie stwierdził, że w takim zbiorniku nie ma wystarczającej wentylacji, z pewnością nie ma potrzeby montowania tam kratek czy wiatraków, przepływ powietrza jest właściwy. I nie jest......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

#7 Qras94

Qras94
  • Terrarysta

Posted 25 January 2019 - 20:18

No spora w tym prawdy, ale to zachłyśnięcie się zachodnia kultura to chyba jakieś kompleksy z polską terrarystyka wcale nie jest tak źle, ludzie miewają przeróżne gatunku tylko są to pasjonaci i ludzie z wiedzą. Próżno raczej smaczków szukać u handlarzy na giełdach kwestia ogrzewania to nieco inna sprawa. Samo ogrzewanie od dołu jako bardziej naturalne ... No wybacz ale nie widziałem jaszczurki w środowisku naturalnym na która by świeciło słońce od spodu. W przypadku......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

#8 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Posted 25 January 2019 - 21:03

@[member='Qras94'], wiem, o czym mówisz, ale nie nazwałbym tego zachłyśnięciem się i kompleksami. Z mojej obserwacji po prostu wynika, że to, co jest w Polsce innowacją, zazwyczaj jest już szerzej znane za naszą zachodnią a nawet południową granicą (Czesi chyba nieco szybciej wprowadzają u siebie nowości i rozwijają terrarystykę) i nierzadko bywa standardem. I wydaje mi się, że wspomniani przez Ciebie pasjonaci i ludzie z wiedzą są w dużej mierze "wychowankami" (nie umniejszając tym nikomu)......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Edited by docfaq, 25 January 2019 - 21:05.

#9 Qras94

Qras94
  • Terrarysta

Posted 25 January 2019 - 21:15

No ale zbiornik, jego wyposażenie od żarówki też się nagrzewa, też gromadzi ciepło i oddaje je później. Żarówka działa podobnie jak słońce i jeśli chcemy naprawdę odwzorować naturalne warunki należy zapewnić wystrój o dużej pojemności cieplnej a nie sztucznie za dnia ogrzewać dół zbiornika bo to z naturą ma niewiele wspólnego. Kable, maty, kable... Tego da się używać i ludzie używają tylko trzeba uważać. Żarówka się sprawdza, trudniej nią skrzywdzić gada i to jej na......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Edited by Qras94, 25 January 2019 - 21:16.

#10 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Posted 25 January 2019 - 21:29

@[member='Qras94'], mi nie chodzi o ustalanie, który sposób jest lepszy, źle mnie zrozumiałeś. 

Argument "dno" ma raczej słabą moc przebicia. Dlaczego nie jest lepsza? Dlaczego do niej się nie równać? Jest większa, szerzej znana, ma lepszą renomę i znacznie bardziej zróżnicowaną ofertę zwierząt w porównaniu z polskimi giełdami. I ściąga też zagranicznych pasjonatów i hodowców, co naszym targom się chyba nie udaje, pomijając RAŚ (sam jestem ze Śląska, także można to traktować jako żart,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).