Jump to content

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Chory gekon lamparci pomóżcie, prosze

• You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 Lilka752

Lilka752
  • Terrarysta
  • Z nami od: 136 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Głogów

Posted 24 January 2019 - 21:20

Witam, mam 2 gekony lamparcie już od ponad roku, lecz teraz mam dość spory problem. Zacznę wszystko od początku, na sylwestra pojechaliśmy z rodzicami nad morze, opiekę nad gekonami powierzyliśmy mojemu bratu, gdyż nie chciał jechać z nami. przyjechaliśmy chyba 2 albo 3 stycznia, z gekonami było okej, wszystko w porządku, ale tak od mniej więcej 6 stycznia sytuacja się pogorszyła. Mój jeden z gekonów zaczął robić się nieco dziwny, mam na myśli to, że......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Similar Topics: Chory gekon lamparci pomóżcie, prosze     x

#2 Peciorek

Peciorek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 332 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Kalisz

Posted 24 January 2019 - 23:26

Siema, wiesz może czy twój brat nie robił czegoś złego z gadem?

Nie rzucił nią niechcący bądź nie wiem może próbował jakieś okrucieństwa dzięki czemu jaszczurka mogła być wymęczona tudzież możliwe uszkodzone organy w ciele ?

Możliwe że po prostu również jakaś bakteria się wdała, i zaatakowała od środka co powoduje męczenie jaszczurki i dlatego jej strach.

Cholera trudno powiedzieć na pierwszy rzut oka, weterynarz powinien wiedzieć najwięcej.

Co do pokarmu to nie stanowi według......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

#3 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 379 dni
  • Poland / Śląskie / Gliwice

Posted 25 January 2019 - 08:38

ŁoPanie, dzięki za wyróżnienie. Tylko że ja kompletnie nie mam ani wiedzy, ani (odpukać) doświadczenia w problemach zdrowotnych.
Widziałam wczoraj temat od razu, ale nie umiałabym nic sensownego napisać, właśnie na dziewczyny czekałam, aż coś mądrego mazną albo spytają o coś, na co ja bym w życiu nie wpadła.

Jedyne, co mogę napisać, to przychylić się do Peciorka: dobry mącznik nie jest zły, Junis ponad pół roku nie chciała nawet patrzeć na nic innego.

......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

#4 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1154 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź

Posted 25 January 2019 - 08:54

To tak po kolei:

1. jak nie zapamietujemy nazwy leków, chorob i robakow, to nosimy ze soba do lekarza notes. Ja nie jestem wrozka, chocbym sie starała. Nie wiem, na co jest chora, ani co dostaje.

2. twoja jaszczurka jest zestresowana i zla, tez bym byla w czasie choroby jakby mnie ktos za uszy wyciagal z lozka

3. jaszczurke w trakcie choroby trzeba karmic, albo papką z robakow podawaną na pysk do zlizywania; albo karmą......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

#5 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2384 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa

Posted 25 January 2019 - 11:40

Jak wyżej napisano. Jaki rodzaj pasożytów stwierdził wet ? Czy chodzi o kokcydia ? Jeśli panny były/ są razem w terra to obie należy leczyć jednocześnie. Jedna z nich może nie miec objawów, ale na pewno jest zarażona. Inaczej jedna będzie drugą zarażała i tak w kółko. Usuwasz z terra wszystko co możliwe, konary wyparzasz w piekarniku lub wyrzucasz, pozostałe rzeczy, których nie jesteś w stanie zdezynfekowac wyrzucasz; ściółka do wyrzucenia - daj ręczniki papierowe......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

#6 Lilka752

Lilka752
  • Terrarysta

Posted 25 January 2019 - 15:28

Nie mój brat raczej by nic takiego nie zrobił. Mówił mi po przyjeździe że nawet ich nie dotykał, i jedyne co zrobił to 2 razy wymienił wodę. Ma 18 lat więc raczej nic by takiego nie zrobił. Jeśli chodzi o to jakie pasożyty ma i jakie lekarstwa dostałem do podawania to wszystkiego zapytam się najprawdopodobniej jutro od weterynarza bo raczej pojadę do niego. Jedyne co ostatnio zmieniałem w terrarium to kupiłem nową jaskinię, ale przed......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

#7 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1154 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź

Posted 25 January 2019 - 15:32

Moim zdaniem, powinnas pomyslec jak najpredzej o rozdzieleniu gekonow, jeden chory, drugi na 99% tez bedzie chory.

Beda sie same zaraz, w kolko i w kolko.

Dziwi mnie troche, ze nie je moli woskowych, ktore sa przeciez bardzo smaczne, ale widac, ze chora.

#8 jot023

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1203 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków

Posted 25 January 2019 - 23:15

Tak sobie myślę, że przy półtorarocznych gexach dochodzi jeszcze sprawa ospałości zimowej. A co do zsikania się to nic innego jak reakcja obronna przy wielkim stresie.

Co do poprawy zdrowia po antybiotyku - działa to podobnie jak i u nas. Po kuracji antybiotykowej dochodzi jeszcze czas osłabienia i następnie (po jakimś czasie) poprawa zdrowia. U jaszczurów bywa z tym różnie niektóre moje choróbki potrzebowały nawet 3 tygodnie. W czasie choroby (jak wspominano wcześniej) potrzebują też......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

#9 Lilka752

Lilka752
  • Terrarysta

Posted 26 January 2019 - 16:05

Dziękuję wam bardzo za wszystkie odpowiedzi. Poprawiliście mi humor, bo myślałem że będzie z nią krucho, ale tak jak piszecie, najlepiej dać jej spokój może po prostu potrzebuje paru dni odpoczynku, bo to prawda najprawdopodobniej jest po prostu jeszcze osłabiona po lekach.

#10 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2384 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa

Posted 28 January 2019 - 13:23

Owadodajnia ma dobre owady - sama od lat karmię moje lamparty ich robalami : )

0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).