Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Agama karłowata - 70x45x60

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 PanKuskus

PanKuskus
  • Terrarysta
  • Z nami od: 199 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz

Napisany 07 grudzień 2018 - 11:26

Hej! Posiadam niezagospodarowane terrarium o wymiarach 70x45x60cm. Zamówione było pod eublefary lamparcie, jednak myślę o tym, aby zdecydować się jednak na jaszczurkę dzienną. Pomyślałem o agamie karłowatej. Czytałem posty z forum, gdzie mowa była o podobnym wymiarze terrarium, jednak z dość sporą ścianką.
Moje pytanie brzmi czy dałoby radę trzymać w moim zbiorniku jedną agamkę, jeśli ścianka byłaby odpowiednia?
Podejrzewam jaka będzie odpowiedź, więc od razu spytam jaki inny, dzienny gatunek mógłby czuć.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez PanKuskus, 07 grudzień 2018 - 13:11.

Podobne tematy: Agama karłowata - 70x45x60     x

#2 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 380 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 07 grudzień 2018 - 11:51

<post w ramach krzewienia i podtrzymywania miłości do lampartów :P >

A waszmość chadza spać o 20:00, że lamparcik nie teges?
Wiem, że w teorii to są jaszczurki nocne, ale z mojego doświadczenia: jak nauczysz, tak masz. Moja jada przed południem (i wiem z zasłyszenia, że nie jest to odosobniony przypadek), w dzień czasem połazi, popołudniem wygrzewa się na skałce/półce z wentylacją, a w nocy to ją generalnie przyłapuję na tym, że drzemie.

#3 PanKuskus

PanKuskus
  • Terrarysta

Napisany 07 grudzień 2018 - 12:17

To znaczy, że da radę przyzwyczaić do tego, aby była aktywna od 17/18? Czy to raczej cecha osobnicza Twojej jaszczurki? Lamparty bardzo mi się podobają i jeszcze z nich nie zrezygnowałem, jednak rozważam też inne alternatywy. Jak wspomniałem, terrarium nie jest jeszcze urządzone, więc będę je szykować pod konkretny gatunek.

#4 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 380 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 07 grudzień 2018 - 13:42

Fakt, że to zależy od osobnika, no i od tego w jakim wieku będzie, gdy do Ciebie trafi.

Moja miała 3 miechy, była od wyklutka karmiona 2x dziennie (około 9:00 i potem 18:00), ja to kontynuowałam u siebie przez jakiś czas i tak jej pory aktywności zostały.

Zresztą też zależy, co rozumiesz przez aktywność... bo lamparty nie są jakieś wybitnie skoczne i biegające. Aktywność to w głównej mierze łażenie po terra, żarełko, picie i kontemplowanie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 460 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 07 grudzień 2018 - 22:08

Zgadzam się z @[member='Dagn'] w kwestii eublefara, moje aktywne są całodobowo z przerwami na drzemki. Co do agamy karłowatej, to jedną rzeczywiście można trzymać w takim terrarium ze ściankami. Jednak sugerowałbym w przyszłości zaopatrzenie się w większy zbiornik i dokupienie towarzystwa, bo ten gatunek wydaje mi się bardzo towarzyski. Hodowałem i te trzymane pojedynczo były ospałe, natomiast w grupie wydawały się żywsze. Na pewno jest to większa przyjemność dla hodowcy. :p

Jeśli chodzi o.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 PanKuskus

PanKuskus
  • Terrarysta

Napisany 07 grudzień 2018 - 23:39

Dziękuję Wam za odpowiedzi. To terrarium przeznaczę jednak na lamparty, tak jak to było przy początkowym zamyśle. Jeśli w przyszłości uda mi się zorganizować miejsce na większy zbiornik to wrócę do tematu agamek.
Pozdrawiam :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).