Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

linienie

- - - - -  
Problem z linieniem u pytona.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Przemoldemol

Przemoldemol
  • Terrarysta
  • Z nami od: 564 dni
  • Polska / Małopolskie / Myślenice

Napisany 04 grudzień 2018 - 20:08

Witam, mój pyton jakieś 4-5 dni temu przechodził wylinke i niestety zostało mu troszkę zaraz za głową i na szyi jeaśli tak można nazwać tą część. Przed wczoraj zrobiłem mu kąpiel około 15 min. Niestety dzięki temu zrzucił tylko niewielką część. Dziś planuje znów kąpiel, ale już zerwać mu to manualnie. Pyton ma około 5 miesięcy i około 110g. Troszkę obawiam się ugryzienia, gdyż przedwczoraj był dosyć niespokojny. Jak boli takie ugryzienie? Co do zrywania.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Problem z linieniem u pytona.     x

#2 polwlkp

polwlkp
  • Terrarysta
  • Z nami od: 253 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 04 grudzień 2018 - 23:15

Ręce opadowywują... Temat poruszany tyle razy... Po wpisaniu w Google ,,problemy z wylinką węża,, pierwsze trzy wyszukiwania to stare posty z tego forum...
Nic palcami tej biednej gadzinie nie odrywaj! Zwiększ wilgotność, jutro do apteki po gliceryne za 2pln. Worek z naturalnej tkaniny, kilka razy płukany żeby pozbyć się detergentów. Miska, na dno letnia woda, kilka kropli gliceryny, wąż do worka, zawiązać pożądnie, w ciepłe miejsce na godzinę. Wody tyle żeby nie utopić węża. Ocierając.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Przemoldemol

Przemoldemol
  • Terrarysta

Napisany 06 grudzień 2018 - 19:58

Nigdzie nie spotkałem się z twoim sposobem. Kupiłem gliceryne ale obawiam się tego sposobu. Wąż ma w pojemniku cały czas miske z wodą nie używa jej.Wilgotność jest podniesiona,a on chyba nawet nie próbuje jej zrzucić. Ludzie piszą ,żeby nie zostawiać węża bez nadzoru w wodzie, bo się może utopić szczególnie w godzinę czasu przy zamkniętym worku. Może zrobię mu jeszcze jedną kąpiel albo wstawię osobny pojemnik z namoczonym mocno aspenem. Nie chcę ryzykować jego życia,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2104 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 06 grudzień 2018 - 21:10

15min to nie kąpiel, weź pudło plastikowe, zrób jakieś dziurki wentylacyjne, potnij świeże zmywaki w kostkę tak żeby wypełnić pudło, namocz to tak żeby było mega wilgotno, ale nie pływało, wrzuć tam węża na kilka godzin, całe pudło dobrze jest wrzucić w ciepłą strefę w terrarium.

#5 polwlkp

polwlkp
  • Terrarysta
  • Z nami od: 253 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 06 grudzień 2018 - 22:06

Ilu hodowców tyle sposobów... Trochę stresu jest lepsze niż kłopoty ze skórą... Weź się za to w każdym razie, bo tydzień w wylince to już trochę sporo. A skoro nie zrzucił sam, to trzeba mu pomóc widocznie...

#6 Przemoldemol

Przemoldemol
  • Terrarysta

Napisany 07 grudzień 2018 - 17:21

Tak zrobię, jadę po gąbki. Może być duża plastikowa miska z uchylonłym wiekiem? Nie posiadam niestety pudła.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).