Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

- - - - -  
Drzewołaz jest mało aktywny

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 kuszpit

kuszpit
  • Terrarysta
  • Z nami od: 544 dni
  • Polska / Lubelskie / Biała Podlaska

Napisany 14 wrzesień 2018 - 13:58

Cześć

Ostatnio na giełdzie w Warszawie kupiłem swoje piewrwsze drzewołazy (dendrobates auratus). Są to młode osobniki prawdopodobnie parka. Trzymam je w terrarium o wymiarach 30/30/40.Wilgotność to ok 70-80% (wiem że to troche za mało ale mam terrarium gdzie góra to siatka i kawałek jednej ściany ale pracuje nad tym by siatke z boku zastąpić szkłem). Otóż jest jedna rzecz mnie martwi a jest nią właśnie samiec. Od początku siedzi on schowany za korzeniem i.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Drzewołaz jest mało aktywny     x

#2 Dieball W hodowli

Dieball
  • Terrarysta
  • Z nami od: 742 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 14 wrzesień 2018 - 15:45

Widzę przynajmniej kilka powodów takiego zachowania:

1. Za małe terrarium - Przenieś je do 45x45x45cm

2. Są jeszcze młode i zestresowane - jak będą miały więcej przestrzeni i podrosną, to staną się aktywniejsze

3. Auratusy są generalnie trochę bardziej nieśmiałe niż na przykład tinctoriusy

#3 egro_44

egro_44
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5553 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 14 wrzesień 2018 - 20:23

Dla mlodej pary takie terrarium moze byc, wilgotnosc tez, zakladam, ze maja jakis pojemnik z woda, zeby sie ewentualnie wymoczyc.rzeczywiscie moze byc zestresowany, niesmialosc moze byc tez jego cecha osobnicza (jedne sa smiale, inne raczej wola sie nie nasuwac na oczy). 

Generalnie bardziej widac lakomczuchy ciagle szukajace pokarmu, w czym rzeczywiscie przoduja samice.
Jezeli  nie jest glodny, bo caly czas jakies muszki chodza w terrarium, to nie po prostu nie wychodzi na czas karmienia.

.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).