Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
roztocza

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Lolus1

Lolus1
  • Terrarysta
  • Z nami od: 355 dni
  • Polska / Śląskie / Wodzisław Śląski

Napisany 27 lipiec 2018 - 12:47

Witam. 2 tygodnie temu zaobserwowałem u mojego węża roztocza w terrarium ale przez to ze wąż liniał zostawiłem go w spokoju przez te kilka dni.

jak juz mineło te klilka dni roztoczy w terrarium wogóle nie było i nie ma do teraz czy to mozliwe ze roztocza umarły i czy mam wymieniac podłoże w terrarium?

Podobne tematy: roztocza     x

#2 WojtekB

WojtekB
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4783 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 27 lipiec 2018 - 14:51

Bardzo mało możliwe, że od tak wyzdychały bez żadnej kuracji. 

Niedługo zapewne pojawią się nowe, najgorsze do wytępienia są nie dorosłe osobniki, ktore widzisz na gadzie a ich "jajeczka", które na pewno sa gdzieś w terrarium.

Podłoże wyrzuć na pewno, póki co zastosuj ręczniki papieorwe/ gazety, jeżeli masz jakieś ozdoby to wyciągnij i albo porządnie potrakutuj odopowiednią chemią albo najlepiej wywal. Wszelkie kryjówki, miska na wode też wymagają porządnego czyszczenia albo całkowitej wymiany. Podobnie całe.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 ReptilianAnima

ReptilianAnima
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3826 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 04 listopad 2018 - 09:56

Preparat Dergall 1,5-2 mil na 1l wody w 3 opryskach co 10 dni. Nie ma konieczności wyciągania basenu z wodą podczas oprysku. Ekologiczny i biodegradalny. Spryskujesz całego węża oraz cały zbiornik. Przed opryskiem usuwasz całe podłoże i sprzątasz zbiornik. Jako podłoże ręczniki papierowe, podkłady medyczne itp. 

#4 piotrek2351

piotrek2351
  • Terrarysta
  • Z nami od: 376 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 05 listopad 2018 - 19:14

Mi pomógł preparat Frontline. Jest to co prawda dla psów i kotów ale pomaga. Węża spryskujesz całego uważając na głowę, tam nie psikasz. Terrarium cale wyczyścić i spryskać wszystko dokładnie. Węża oczywiście do pudła na reczniki papierowe i po 10 dniach może wrócić do terra. U mnie tak to zadziałało.

#5 adamkraka Online W hodowli

adamkraka

Były koordynator w działach nie tylko wężowych

• Terrarysta
  • Z nami od: 2079 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 05 listopad 2018 - 20:48

Frontline/fiprex (fipronil) działa bardzo skutecznie, ale trzeba stosować z głową, używałem dwa razy, raz jeden nie zrobiłem porządnie kwarantanny i odpchlałem cały regał, za drugim razem (niedawno), przy kwarantannie wyszyły mi w nowych nabytkach roztocza, krótka piłka i po sprawie. Fipronil jest dość inwazyjny i odradzany np przy nadrzewnych gatunkach (ze względu na ich delikatność), niemniej skuteczny, Dregal podobno jest całkowicie bezpieczną, alternatywą, mam nadzieję że prędko nie będę musiał sprawdzać ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).