Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
roztocza

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Lolus1

Lolus1
  • Terrarysta
  • Z nami od: 540 dni
  • Polska / Śląskie / Wodzisław Śląski

Napisany 27 lipiec 2018 - 12:47

Witam. 2 tygodnie temu zaobserwowałem u mojego węża roztocza w terrarium ale przez to ze wąż liniał zostawiłem go w spokoju przez te kilka dni.

jak juz mineło te klilka dni roztoczy w terrarium wogóle nie było i nie ma do teraz czy to mozliwe ze roztocza umarły i czy mam wymieniac podłoże w terrarium?

Podobne tematy: roztocza     x

#2 WojtekB

WojtekB
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4967 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 27 lipiec 2018 - 14:51

Bardzo mało możliwe, że od tak wyzdychały bez żadnej kuracji. 

Niedługo zapewne pojawią się nowe, najgorsze do wytępienia są nie dorosłe osobniki, ktore widzisz na gadzie a ich "jajeczka", które na pewno sa gdzieś w terrarium.

Podłoże wyrzuć na pewno, póki co zastosuj ręczniki papieorwe/ gazety, jeżeli masz jakieś ozdoby to wyciągnij i albo porządnie potrakutuj odopowiednią chemią albo najlepiej wywal. Wszelkie kryjówki, miska na wode też wymagają porządnego czyszczenia albo całkowitej wymiany. Podobnie całe terrarium- do "odkarzenia".

Co do środków to na forum jest trochę tematów o roztoczach więc poszukaj i poczytaj co ludzie stosowali.

#3 ReptilianAnima

ReptilianAnima
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4011 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 04 listopad 2018 - 09:56

Preparat Dergall 1,5-2 mil na 1l wody w 3 opryskach co 10 dni. Nie ma konieczności wyciągania basenu z wodą podczas oprysku. Ekologiczny i biodegradalny. Spryskujesz całego węża oraz cały zbiornik. Przed opryskiem usuwasz całe podłoże i sprzątasz zbiornik. Jako podłoże ręczniki papierowe, podkłady medyczne itp. 

#4 piotrek2351

piotrek2351
  • Terrarysta
  • Z nami od: 561 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 05 listopad 2018 - 19:14

Mi pomógł preparat Frontline. Jest to co prawda dla psów i kotów ale pomaga. Węża spryskujesz całego uważając na głowę, tam nie psikasz. Terrarium cale wyczyścić i spryskać wszystko dokładnie. Węża oczywiście do pudła na reczniki papierowe i po 10 dniach może wrócić do terra. U mnie tak to zadziałało.

#5 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2263 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 05 listopad 2018 - 20:48

Frontline/fiprex (fipronil) działa bardzo skutecznie, ale trzeba stosować z głową, używałem dwa razy, raz jeden nie zrobiłem porządnie kwarantanny i odpchlałem cały regał, za drugim razem (niedawno), przy kwarantannie wyszyły mi w nowych nabytkach roztocza, krótka piłka i po sprawie. Fipronil jest dość inwazyjny i odradzany np przy nadrzewnych gatunkach (ze względu na ich delikatność), niemniej skuteczny, Dregal podobno jest całkowicie bezpieczną, alternatywą, mam nadzieję że prędko nie będę musiał sprawdzać ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).