Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - fotorelacje

- - - - -  
Alternatywa "zrób to sam" dla RT-2 ... tak wiem, było już wiele razy

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
35 odpowiedzi na ten temat

#1 gelmi

gelmi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4742 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 02 lipiec 2018 - 20:49

Jako, że coraz częściej zastanawiam się nad budową swojego pierwszego, własnego terrarium od zera, a czytając forum od kilku lat widzę, że dość szybko zacząłbym denerwować się na RT-2 (zapewne nie tylko ja), a nie doczekałem się, żeby ktoś zbudował i udostępnił projekt swojego własnego sterownik (zapewne nie tylko ja :) ), w wolnym czasie projektuję swój. Zanim zaraz ktoś zacznie pisać "znowu ktoś będzie coś obiecywał i będziemy czekać rok i nic z tego.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Edytowany przez gelmi, 21 lipiec 2018 - 19:02.

Podobne tematy: Alternatywa "zrób to sam" dla RT-2 ... tak wiem, było już wiele razy     x

#2 e30KoNiK

e30KoNiK
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2206 dni
  • Polska / Śląskie / Jastrzębie Zdrój

Napisany 04 lipiec 2018 - 11:19

Gratuluję, chyba pierwszy względnie skończony projekt. Tak jak pisałeś wielu już czekało, aż ktoś dokończy swój projekt, w tym ja, ale znurzony czekaniem i brakiem czasu na własne wypociny (wyskoczył mi w między czasie mały berbeć), skorzystałem z w1209 (tzn narazie czekam aż przyjdzie). Możesz podać orientacyjny koszt (może być pw) jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam.

#3 gelmi

gelmi
  • Terrarysta

Napisany 06 lipiec 2018 - 12:53

Jeżeli chodzi o koszt wszystkich części + jakaś obudowa to szacuję około 90-100 zł. Jak będę kupować komponenty do nowej płytki, to postaram się dokładnie to podliczyć.

#4 gelmi

gelmi
  • Terrarysta

Napisany 18 lipiec 2018 - 20:26

Podliczyłem dzisiaj podczas zamawiania komponentów i całość wyszła około 130 zł brutto + koszty przesyłek. Wliczam tutaj części elektroniczne, PCB, obudowę i kable.

#5 gelmi

gelmi
  • Terrarysta

Napisany 04 sierpień 2018 - 14:56

Mały update. Przyszła mi nowa płytka, polutowałem komponenty i na chwilę obecną wszystko działa, nowych błędów jeszcze nie znalazłem. Nie licząc pokazywania czasu, który jest podtrzymywany nawet po odłączeniu zasilania, urządzenie działa jako zamiennik RT-2. Teraz muszę znaleźć na to jakąś uniwersalną obudowę.

Załączam kilka zdjęć.

Załączone pliki

Edytowany przez gelmi, 04 sierpień 2018 - 14:58.

#6 e30KoNiK

e30KoNiK
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2206 dni
  • Polska / Śląskie / Jastrzębie Zdrój

Napisany 15 sierpień 2018 - 07:37

Wygląda zacnie.

#7 gelmi

gelmi
  • Terrarysta

Napisany 15 sierpień 2018 - 12:12

Dzięki. Pod koniec tygodnia powinnienem dostać frezowaną obudowę i zacznę już testować obecną funkcjonalność na całego. Teraz działa sterownik tylko kilka godzin dziennie, żeby czasami kot nie położył się na gnieździe 230V :/

#8 gelmi

gelmi
  • Terrarysta

Napisany 20 sierpień 2018 - 21:02

Mały update. Czekam na trochę plastikowych i metalowych elementów montażowych, żeby wszystko ładnie skręcić. Do 2-3 tygodni powinno przyjść. Na chwilę obecną wybrałem już obudowę i udało się całość zmieścić do środka. Może nie jest to obudowa stylowa i pasująca do każdego wystroju, ale będzie ją można jakoś zamaskować.

Załączam kilka zdjęć moich postępów.

Załączone pliki

#9 gelmi

gelmi
  • Terrarysta

Napisany 05 wrzesień 2018 - 20:38

Przyszły mi już wszystkie mechaniczne części jak śrubki i dystanse, więc do końca zmontowałem sobie jedno urządzenie. Wygląda to teraz jak na zdjęciach poniżej. Kilka rzeczy zmieniłbym w kolejnej wersji, np. dodałbym jakieś gumy, żeby kable nie wisiały tak luźno z panelu tylnego albo wyprowadziłbym złącza na tylny panel zamiast na płytkę PCB. Jednak jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego.

Na chwilę obecną działa mi zegar podtrzymywany bateryjnie w razie braku zasilania, sterowanie wł./wył. światło.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

#10 Agroo

Agroo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3671 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Kielce

Napisany 06 wrzesień 2018 - 05:44

Potestuj i sprawdz jak dziala ;) moze bys mi zrobił kilka sztuk

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).