Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

rozmnażanie

Agresywna samica,ataki samicy na samca

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 cirqa

cirqa
  • Terrarysta
  • Z nami od: 634 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz

Napisany 16 marzec 2018 - 19:11

/* /*

Witam,w tym roku chciałam rozpocząć pierwszy sezon swoich gekonów orzęsionych,

samica 55g wiek 2 lata

samiec 52 g wiek ponad 2 lata

oba osobniki nigdy wcześniej nie były dopuszczane do rozrodu

na początku marca połączyłam ze sobą wybraną parę, w terrarium samicy (40x40x50)

wyglądało to następująco : samiec wykazał chwilowe zainteresowanie,jednak w momencie pierwszych odpartych zalotów i autoobrona samicy sprawiły,że zaniechał wykazywania chęci do godów z samicą. Dalej było tylko gorzej samica natychmiastowo podjęła.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Agresywna samica,ataki samicy na samca     x

#2 GosiaW W hodowli

GosiaW
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1461 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 11 kwiecień 2018 - 06:33

Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to płeć samicy. Czy aby na pewno masz samicę? Może to samiec? Może spróbować na neutralnym gruncie?

#3 QQxQ

QQxQ

Moderator w działach jaszczurkowych, Pomocnik w dziale giełdowym

• Moderator
  • Z nami od: 2397 dni
  • Polska / Podlaskie / Bielsk Podlaski

Napisany 12 kwiecień 2018 - 08:38

/* /*

@[member='GosiaW'] Nie no bez przesady w takim wieku to widać czy coś wisi pod ogonem czy nie.

@[member='cirqa'] Sporadycznie ale zdarza się taka postawa samicy, dla kilku osób doradziłem zakup nowego terrarium do łączenia lub wybebeszenie obecnego, dokładne mycie i urządzenie od nowa,następnie na jakiś czas wpuszczenie do niego samego samca i dopiero później samicy.

Nie zawsze ale w większości przypadków pomaga

#4 cirqa

cirqa
  • Terrarysta
  • Z nami od: 634 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz

Napisany 12 kwiecień 2018 - 22:03

Nadmieniam Gosia, samica ma już ponad dwa lata (56g)i potrafię rozpoznać płeć zajmując sie tym gatunkiem koło 3lat. Nowe terra nic nie dało,czyszczenie starego również, niestety w rozmowie przeprowadzonej z jedną z przodujacych hodowli przyczyną może być mało doninujacy samiec, zarówno jeden jak i drugi, które tak jak samica dopiero będą miały swój 'pierwszy raz'. Uzyskałam również informacje, że przypadek takiej sytuacji też wystąpił. Także szukam dla niej samca który już ma wprawe i potrafi.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).