Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

Modliszki

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 Szogunek

Szogunek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 235 dni
  • Polska / Lubelskie / Chełm

Napisany 16 luty 2018 - 13:20

Siemano. Mam kilka pytan. Mam 3 male modliszki podajrze l1 bo maja z 1cm wielkości i jedna nie chce jesc. I ona bedzie przechodzic wylinke? I drugie pytanie. Przyszly mi owocowki i problem jest taki, ze na drugi dzien mi padly wszystkie, a trzymalem je w wentylowanym pojemniku, zostaly tylko 4 zywe i wrzucilem je do pojemnika zeby sie rozmnozyly. I pytanie czym moge zastapic te muszki zeby karmic modliszki? I pytanie 3 jak sprawdzać.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Modliszki     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Moderator w działach początkujący

• Moderator
  • Z nami od: 1861 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 16 luty 2018 - 14:14

Jaki gatunek modliszek?
Jeśli gwinejskie to nie spryskuj. Tylko bardzo lekko przed wylinką, wacik możesz wyjąć. Jeśli jest chuda i nie je to pewnie nie przeżyje (L1 nie powinno się kupować ani sprzedawać, bo często padają), jeśli gruba to pewnie przed wylinką. Muszki możesz zastąpić wylęgiem świerszcza lub karaczana tureckiego. A muszki mają pożywkę?
Tej starej pożywki gdzie zdechły Ci muszki nie wyrzucaj bo pewnie są tam jajczka i larwy.

#3 Szogunek

Szogunek
  • Terrarysta

Napisany 16 luty 2018 - 16:45

zamawialem gwinejskie, no ta jedna to zdechla. dwie pozostale sa bardzo energiczne i sobie biegaja, karmilem je dzis to szybko sobie zjadly, dziennie jedna muszke daje, no wiem wiem zostawilem to i wrzucilem to jednego wylegu ;) zobacze moze sie utrzymaja te dwie, a i pytanie czy mam je ogrzewac lampka? 

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 16 luty 2018 - 17:19

Nie, temperatura pokojowa i wilgotność pokojowa, tylko tak jak napisałam - przed wylinką lekko spryskać. Możesz dawać więcej jedzenia. A skąd zamawiałeś?

#5 Szogunek

Szogunek
  • Terrarysta

Napisany 16 luty 2018 - 22:49

Z exo factory. Troche pozno wyslal ale sa. Kurde i mam problem bo jedna modliszka padla. Cala brazowa sie zrobila i wisi i tyle, nawet nie chciala jesc. A jak mi padla cala karmowka to czym moge karmic dostepnym w sklepie wedkarskim np?
Z exo factory. Troche pozno wyslal ale sa. Kurde i mam problem bo jedna modliszka padla. Cala brazowa sie zrobila i wisi i tyle, nawet nie chciala jesc. A jak mi padla.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 16 luty 2018 - 23:07

No to już wiesz czemu muszki padły, Exo to znany i nielubiany oszust. Muszki od niego w 90% padają, modliszki zresztą też. Jeśli padła to padła, pewnie coś z nią było nie tak od początku. Lepiej nie karmić niczym z wędkarskiego, zimą też często nie mają niż żywego. Już lepiej dać małego mącznika.

#7 Szogunek

Szogunek
  • Terrarysta

Napisany 17 luty 2018 - 00:08

No wlasnie zalowalem, ze nie wpadlem na pomysl poczytania wczesniej o nim. Mam nadzieje, ze te dwa maluchy sie utrzymaja. To z pokarmem tak czy siak musze zamawiac widze ;) a od kogo polecasz kupic?

#8 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 17 luty 2018 - 02:01

Na pewno nie od reptility (jeśli jesteś ciekawy dlaczego to zobacz sobie unboxing paczki od nich - jeden z nowych filmów na YouTube, ma w tytule "nigdy nie widziałam gorzej zapakowanej karmówki"). Ja karaczany tureckie zawsze zamawiam od dziengiel18 na Allegro, zawsze przychodzą żywe, jak do tej pory zdarzyła się tylko jedna wpadka, bo pudelko z karaczanami pękło w przesyłce. Jeśli byś od niego zamawiał napisz, że zależy Ci na jak najmniejszych karaczanach. Jeśli chcesz.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 Szogunek

Szogunek
  • Terrarysta

Napisany 17 luty 2018 - 10:53

Lajtowo :) mala hodowle muszek sobie zalozylem z kilku, ktore przezyly. Myslalem tez o zlapaniu kilku owocowek z kuchni ale nie do konca jestem pewny tego zacnego pomyslu ;p

#10 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 17 luty 2018 - 11:41

Owocówki z "natury" nie są takie złe, bo jedzą i przebywają w "towarzystwie" jedynie owoców, ale zwykłych much nie łap, bo te jedzą różne złe rzeczy, a siadają na jeszcze gorszych :P

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).