Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

Agama brodata - jedzenie z miski

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 rzezniczak

rzezniczak
  • Terrarysta
  • Z nami od: 572 dni
  • Polska / Śląskie / Dąbrowa Górnicza

Napisany 08 styczeń 2018 - 17:36

/* /*

Witam, mam od półtora miesiąca agamę brodatą ( jest w wieku ok. 12 msc). Jak nauczyć albo nauczyliście swoje pociechy jedzenia z miski? Staram sie brac robala w pensete i ciagnac gada za nia, ale nie wychodzi to.

Podobne tematy: Agama brodata - jedzenie z miski     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Moderator w działach początkujący

• Moderator
  • Z nami od: 1797 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 08 styczeń 2018 - 23:11

To jak zostawiasz jedzenie w misce to nie rusza? Mam na myśli, że w ciągu całego dnia czy dwóch nie zjada a nie od razu jak je tam umieścisz.

Może być tak, że skoro jest niechętna do polowania to ma pasożyty lub coś jest nie tak z warunkami, zrób badanie kału i wypełnij tablę z regulaminu. Agam nie trzeba uczyć jedzenia z miski, to naturalne, że z niej zjedzą skoro jest tam jedzenie.

.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 rzezniczak

rzezniczak
  • Terrarysta

Napisany 08 styczeń 2018 - 23:16

/* /*

To znaczy tak:
Teoretycznie poprzedni wlasciciel karmil ja z miski, ale ona nie rusza tego pokarmu. Jak jej daje z pensety, albo obok niej to zalapuje (nieraz ma dni ze nie chce nic jesc) Jest pod kontrola weterynarza. W srode jade na sprawdzenie ponowne kalu - byla odrobaczana - w tym momencie powinna byc czysta jak lza. Niejednokrotnie zapoluje, tzn nie lata po calym terrarium ale rusza sie za robalami. Staralem sie jej zostawiac w.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 08 styczeń 2018 - 23:27

Z tym, że agama jest już praktycznie dorosła i nie będzie Ci jadła codziennie, a z twojej wypowiedzi wynika, że tak właśnie ją karmisz :P jak je co dwa-trzy dni to jest ok.

Ile waży i ile mierzy agama?

#5 rzezniczak

rzezniczak
  • Terrarysta

Napisany 08 styczeń 2018 - 23:33

Tylko ze nie jest jakims gigantem, wazy w granicach 240g, weterynarz mówił ze teraz będzie najwiecej przybieral na wadze. Ma ok. 38cm dlugosci z ogonem. Mysle ze jeszcze przez najblizsze 2 msc przybierze sporo na wadze i wzroscie. Jadl ok. 5 szt 3 cm dubii. A jaki moze byc powod ze sie nie chce wygrzewac? Jest u mnie ponad miesiac i go jeszcze nie widzialem pod lampa. A ma tam 39/41 st

#6 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 08 styczeń 2018 - 23:37

/* /*

Czyli może jeść rzadziej, bo jest już spora, ale możesz też karmić codziennie, ale nie przejmuj się szczególnie jak czasem nie zje wszystkiego.

Była odrobaczywiana raz i teraz robisz badanie kontrolne? Jak tak to może czasem mieć jeszcze pasożyty i będzie trzeba je powtórzyć. Problemy z jedzeniem i z wygrzewaniem się mogą być właśnie z tego powodu.

#7 rzezniczak

rzezniczak
  • Terrarysta

Napisany 08 styczeń 2018 - 23:40

Czy sa problemy z jedzieniem to niekoniecznie. Je codziennie - przez ostatnie dwa dni nie miala ochoty ale nie przejmuje sie tym bo dobrze wyglada. Badanie kalu robilem 14.12 i byly nicienie w znikomej ilosci. Wlasnie w srode mam jechać na kolejna wizyte zeby sprawdzic czy juz jest okej. Ale wlasnie dziwne ze tak dlugo sie nie wygrzewa. Jezeli chodzi o jedzenie z miski to nie podawac mu jedzenia inaczej jak wlasnie do tej miski?.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 08 styczeń 2018 - 23:44

Myślę, że możesz tak spróbować. Ewentualnie delikatnie przenieść agamę obok miski tak jak napisałam.

Agama mojej cioci nie wygrzewała się bo była zarobaczona, teraz już jest w porządku i cały czas siedzi pod lampą.

#9 rzezniczak

rzezniczak
  • Terrarysta

Napisany 08 styczeń 2018 - 23:46

/* /*

Co go przenosze pod miskę to ten odrazu czmycha na polke i olewa to:p
A długo sie tak nie wygrzewala?

#10 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 08 styczeń 2018 - 23:50

Aż wszystkie pasożyty zostały wytępione, wcześniej trwało to ponad miesiąc, bo nie widzieliśmy, że to wina pasożytów (była świeżo po przeniesieniu do nowego terrarium i myśleliśmy, że to aklimatyzacja). A jak już odkryliśmy, że to pasożyty to po pierwszym odrobaczywieniu nic się nie zmieniło, dopiero jakiś tydzień po drugim.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).